eReport.sk
Je to iba maska!
Dočasne poverený minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). Foto: tasr

Porušil Mikulec zákon? Minister údajne neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami!

Porušil Mikulec zákon? Ministerstvo vnútra (MV) SR odmieta tvrdenia o neoprávnenej manipulácii s utajovanými skutočnosťami zo strany šéfa rezortu Romana Mikulca. Hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová to uviedla v reakcii na stredajšie vyjadrenia predsedu parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Martina Beluského z ĽSNS.

Reakcia ministerstva vnútra

„Minister vnútra zákon neporušil a uvedené výhrady sme Národnému bezpečnostnému úradu aj pripomienkovali. V prípade, že bude NBÚ trvať na tom, aby minister prešiel previerkami. Šéf rezortu vnútra s tým nemá žiadny problém,“ skonštatovala hovorkyňa. Ako pripomenula, minister vnútra má zo zákona možnosť sa o veciach v režime prísne tajné oboznamovať. Ide podľa nej o rovinu právneho výkladu a uchopenia uhlu pohľadu, či je do toho zahrnuté aj nahliadanie do dokumentov zo zahraničia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Taraba kritizuje podivný Matovičov úrad
  2. Sankcie ničia Úniu
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  4. Pomsta z Ruska?

Ministerstvo vnútra poznamenalo, že oprávnené osoby s osobitným postavením, ktorých by sa mali predmetné pravidlá týkať a ktoré by podľa výkladu poslanca mali mať ďalšie previerky. Sú napríklad prezident, poslanec Národnej rady SR, člen vlády či sudca.

Porušil Mikulec zákon?

Mikulec mal podľa Beluského porušiť zákon, keď neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia. Odvolával sa na zistenia prezentované na mimoriadnom zasadnutí výboru od riaditeľa NBÚ Romana Konečného. Úrad podľa slov poslanca zistil 29 porušení zákona. V tejto súvislosti požiadal predsedu brannobezpečnostného výboru Juraja Krúpu (SaS) o zvolanie mimoriadneho zasadnutia. Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú vyzýva, aby zvážila ponechanie dočasne povereného ministra vnútra Mikulca vo funkcii.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Porušil Mikulec zákon? Minister údajne neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti