tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Britský kráľ Karol III. sa zdraví s ľuďmi, foto:tasr/ap

Kráľovská rodina prekvapila: TOTO si dovolili Karol III. s Williamom?

Britský kráľ Karol III. a jeho syn princ William prišli v sobotu neohlásene pozdraviť ľudí, ktorí čakajú v centre Londýna v dlhom rade, aby vzali poctu zosnulej kráľovnej Alžbete II.

Dlhé rady na „kráľovnú“

Nový monarcha a jeho nástupca si podávali ruky a rozprávali sa s ľuďmi pri moste Lambeth Bridge, uviedla stanica BBC. Podľa televízie Sky News zostal princ William na mieste dlhšie ako jeho otec a v súvislosti s množstvom čakajúcich v rade povedal, že jeho stará matka by „tomu nikdy neuverila“. Mnohí ľudí stáli v rade dlhom niekoľko kilometrov celú noc, počas ktorej teploty klesli na sedem stupňov Celzia, kým sa dostali do Westminsterskej sály, kde je vystavená rakva Alžbety II.

Vyše 14 hodín čakania

Vládna stránka odhadujúca čas čakania v rade popoludní uvádzala údaj 14 hodín. V piatok večer i v sobotu ráno predpovedala ešte 24-hodinové čakanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová
  2. Zuzana Čaputová
  3. Britský kráľ Karol III. salutuje pred rakvou svojej zosnulej matky, britskej kráľovnej Alžbety II.

Britský kráľ popoludní sa popoludní stretol aj v predstaviteľmi polície a záchranných zložiek, aby im poďakoval za podporu pri organizácii pohrebu Alžbety II., ktorý sa uskutoční v pondelok. Dopoludnia prijal veliteľov ozbrojených síl a neskôr sa stretne s premiérmi viacerých krajín, v ktorých je britský monarcha oficiálne hlavou štátu – Kanady, Austrália, Bahám, Jamajky či Nového Zélandu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kráľovská rodina prekvapila: TOTO si dovolili Karol III. s Williamom?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku