eReport.sk
Ján Gordulič, Marián Psár Zdroj: Stream.cz

VIDEO „Kaliňák je sk**vysynovec!“ Presne takto šírili nenávisť, ktorá takmer zabila premiéra


Ak niekto zneužíva platformu humoru ako zásterku na šírenie nenávisti, ktorej výsledkom bol aj atentát na premiéra, potom by sme mali určite spozornieť. A ozvať sa. Tak sa teda ozývame.

Po atentáte na premiéra Fica by sa chcel celý tábor progresívcov a liberálov vyvliecť zo zodpovednosti za túto ohavnú udalosť. Chceli by sa očistiť a všetkých presvedčiť, že na tom, čo sa stalo, nenesú podiel, že to nie je ich vina, že oni za to nemôžu. Ale môžu. A my si budeme pripomínať, prečo za to môžu a čo nás oprávňuje to tvrdiť. Budeme si dokola pripomínať, že atentátnik je ich produktom.

Nenávisť prezlečená za trápny humor

Dnes si pripomenieme jednu pasáž z vystúpenia stand-up komika (ak sa to tak dá nazvať) menom Marián Psár. Autor textu o ňom jakživ nepočul, ale toto video sa k nemu zhodou okolností dostalo. Psár pôsobí v skupine ďalších stand-up komikov, ktorá si hovorí Silné reči. Najznámejších členom a podľa dostupných informácií zakladateľom tejto skupiny akože komikov je Ján Gordulič. Toho snáď predstavovať netreba.

V skupine pôsobia aj známe mená ako Simona Salátová, niekdajšia stála hostka Veroniky Cifrovej Ostihoňovej v Silnej zostave RTVS, ktorá kandiduje v eurovoľbách za PS. Ďalej istý Jakub Gulík. Ten prebral táranie po Gorduličovi v Aktualitách a najnovšie sa nechutne vysmieval z atentátu. A v skupine sú členmi aj Tomáš Hudák a Adam Trnka. Dvojica má pravidelnú spoločnú nedeľnú reláciu (ešte stále) aj na verejnoprávnom Rádiu Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Atentátnik Juraj Cintula v rukách polície
  2. Fica sa inakšie nedokázali zbaviť
  3. Špinavá hra

V zoskupení sú členmi aj ďalšie viac či menej známe a viac či menej trápne postavičky, ktoré ako lepidlo spája nenávisť voči všetkému, čo reprezentuje súčasná vládna koalícia. Dalo by sa teda povedať, že ich spája nenávisť voči väčšinovému názoru bežných Slovákov. Skrátka, spája ich nenávisť voči takzvaným dezolátom.

A že je to naozaj nefalšovaná nenávisť, ktorú sa snažia skrývať za trápny, povrchný a plytký humor, dokazuje aj vystúpenie Mariána Psára zo septembra minulého roka. „Ktorému smeráckemu politikovi by ste najradšej naebali na tvár a prečo práve Erikovi Kaliňákovi. Ja som na neho vymyslel nové pomenovanie. Erik Kaliňák je skuvysynovec… Všetci dobre poznáme jeho sku*vystríka Robertíka…“ Toto sú niektoré Psárove výroky, ktoré vraj mali byť vtipné. Skutoční humoristi sa otáčajú v hroboch.

Zdroj: YouTube

„Je lepšie byť ticho a považovaný za hlúpeho, než si otvoriť ústa a odstrániť všetky pochybnosti,“ povedal vraj Abraham Lincoln. Humor je ťažká disciplína a ak by trápnosť bola talent, mnohí by boli géniovia stand-upu a Silné reči by boli plné géniov. Pokiaľ by išlo len o trápny humor, mávli by sme rukou. Lenže ak niekto zneužíva platformu humoru ako zásterku na šírenie nenávisti, ktorej výsledkom bol aj atentát na premiéra, potom by sme mali určite spozornieť. A ozvať sa. Tak sa teda ozývame.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Kaliňák je sk**vysynovec!“ Presne takto šírili nenávisť, ktorá takmer zabila premiéra

Odoberať
Upozorniť na
42 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: