Slovenskí hokejisti, foto:tasr

Prepisujú históriu! Naši juniori zvíťazili i v treťom zápase MS. Nórom nadelili osmičku

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili aj v treťom zápase na juniorskom svetovom šampionáte. V piatkovom stretnutí vo švédskom Göteborgu zdolali rovesníkov z Nórska vysoko 8:4 a s plným počtom bodov vedú B-skupinu. Bilanciou dva góly a dve asistencie sa blysli útočníci Dalibor Dvorský a Servác Petrovský.

Prepisujú históriu

Slováci sa proti nováčikovi najvyššej kategórie rozbiehali pomalšie a v 4. minúte inkasovali z hokejky Michaela Brandsegga-Nygrada. Ešte v prvej tretine však otočili skóre Samuel Honzek s Jurajom Pekarčíkom a rozbehli gólostroj slovenského tímu. Slováci sa strelecky presadili v druhej časti až päťkrát a rozhodli o svojom triumfe. Dvoma gólmi sa prezentoval Servác Petrovský, prvý gól na turnaji strelil Dalibor Dvorský a tiež 16-ročný „benjamínok“ Luka Radivojevič. V záverečnom dejstve Slováci poľavili, čo využili Nóri až trikrát, no výsledok už iba kozmeticky upravili. Slovenskí hokejisti tak prepísali históriu, keďže sa im podarilo po prvý raz vyhrať prvé tri úvodné stretnutia šampionátu.

1. Tatarovi výmena prospela
  2. Výborný výsledok

Petrovský sa s piatimi gólmi vyšvihol na pozíciu najlepšieho strelca turnaja a vedie aj celkovú produktivitu s bilanciou 5+3 pred šesťbodovým Kanaďanom Macklinom Celebrinim. Tri asistencie proti Nórom posunuli do čela kanadského bodovania obrancov Maxima Štrbáka (1+5).

S Amerikou na Silvestra

Zverenci trénera Ivana Feneša sa na Silvestra stretnú v súboji o konečné prvé miesto v skupine s favorizovanými Američanmi (12.00 SEČ).

Zdroj: tasr/ereport/szľh