eReport.sk
Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Zdroj: fb/pellegrini.peter

VIDEO Matovič dostal od Pellegriniho ultimátum, odkaz pre ministra financií je jasný: Na TOTO máš týždeň!

Ak minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) do budúceho týždňa nepredstaví sumár a balík opatrení, ktorými vláda chce zabrániť zvyšovaniu cien, mimoparlamentná strana Hlas-SD bude iniciovať návrh na jeho odvolanie. Uviedol to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini na štvrtkovej tlačovej konferencii.

„Vyzývame Matoviča, aby do konca budúceho týždňa predstavil sumár a balík opatrení, ktorými vláda ide zabrániť extrémnemu zvyšovaniu cien. Ak tak nespraví, je čas, aby sme prišli s návrhom na jeho odvolanie z pozície ministra financií, a začnem iniciovať návrh na vyslovenie nedôvery Matovičovi,“ vyhlásil Pellegrini. Kľúč k zníženiu zdražovania má podľa neho v rukách vládna koalícia, konkrétne Matovič.

„Na dnešnej schôdzi, ktorá, žiaľ, nie je, sme si chceli vypočuť práve od neho, čo mieni v tejto oblasti robiť, akým spôsobom sa chce s týmito vecami vysporiadať,“ pokračoval Pellegrini.

Je vraj tragédiou, že inde sa to dá a u nás nie

Aby sa stabilizovali ceny potravín, strana navrhuje znížiť DPH z 10 % na 5 % na potraviny so zníženou sadzbou či prehodnotenie „koša“ potravín so zníženou sadzbou. Okrem toho strana navrhuje zaviesť 0 % DPH na predaj poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov z „dvora“.

Čo sa týka energií, Pellegrini navrhuje jednorazovú pomoc 150 eur na domácnosti s nižšími príjmami a úľavu na spotrebnej dani z minerálnych olejov vo výške 20 centov na liter nafty a 95-oktánového benzínu pre celé národné hospodárstvo. Dodal, že si myslí, že slovenský štátny rozpočet je schopný tieto opatrenia okamžite absorbovať a zafinancovať.

„Je tragédiou, že kým okolité štáty prijímajú množstvo opatrení na boj s drastickým zdražovaním, slovenská vláda nerobí absolútne nič. Namiesto toho sa zaoberá nezmyslami, ideologickými súbojmi a vzájomnými spormi. Preto ju Hlas vyzýva, nech si otvorí oči a začne konečne robiť niečo pre ľudí,“ uzavrel Peter Pellegrini.

Zdroj: youtube.com/eReport

Mohlo by vás zaujímať:

  1. darčeky, Vianoce
  2. Na kombosnímke Peter Pellegrini a redaktorka Denník N Mária Benedikovičová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič dostal od Pellegriniho ultimátum, odkaz pre ministra financií je jasný: Na TOTO máš týždeň!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti