eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger použil príklad s dáždnikom: Nikto vo vláde nedelí ľudí! COVID si vyberá za obete nezaočkovaných

AKTUALIZOVANÉ – Náklady na liečbu hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 tvorili od 1. septembra 40 miliónov eur, z toho 37,5 milióna eur bola liečba hospitalizovaných nezaočkovaných pacientov. Skonštatoval to premiér Eduard Heger (OĽANO) v pléne Národnej rady (NR) SR počas hodiny otázok. Hovoril aj o zbytočných úmrtiach a zdravotných následkoch. Podčiarkol, že zaočkovaní sú viac chránení pred novým koronavírusom a aj ho menej šíria.

„Nikto vo vláde nedelí ľudí na očkovaných a neočkovaných. Na očkovaných a neočkovaných ich delí COVID-19. COVID si vyberá za obete nezaočkovaných, pretože tí nie sú chránení. Je to úplne prirodzené. Keď pôjdete do dažďa a nebudete mať nič, zmoknete ako myš. Keď budete mať dáždnik alebo pršiplášť, tak vás to, samozrejme, ochráni,“ uviedol Heger.

Predseda vlády apeloval aj štatistikami

Poukázal pritom na štatistiky a na výrazný podiel nezaočkovaných ľudí na číslach nakazených. Doplnil, že zo všetkých hospitalizovaných je viac ako 80 percent nezaočkovaných a na umelej pľúcnej ventilácii je vyše 90 percent nezaočkovaných pacientov.

Reagoval aj na otázku o otvorení kostolov

Na otázku nezaradeného poslanca Štefana Kuffu o otvorení kostolov premiér reagoval tým, že akonáhle začnú klesať počty hospitalizovaných a nápor na nemocnice sa zmierni, príde k uvoľňovaniu, ktoré sa bude týkať zaočkovaných. Argumentuje tým, že sú výrazne viac chránení a výrazne menej z nich končí v nemocniciach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
  3. Eduard Heger na statusovej fotke k národným parkom.
  4. Policajti kontrolujú návštevníkom covidpasy na vianočných trhoch vo Viedni 17. novembra 2021.
  5. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  6. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
  7. Robert Fico na snímke z videa.

Rezort zdravotníctva vedený ministrom Vladimírom Lengvarským dnes zverejnil informácie o tom, že „nezaočkovaní pacienti si väčšinou vyžadujú náročnejšiu a nákladnejšiu liečbu.“

Ministerstvo: Takéto sú náklady na covid pacienta

„Čím sú starší, tým je väčšie riziko, že budú potrebovať intenzívnu liečbu, hospitalizáciu či dokonca podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ pripomenulo ministerstvo vo štvrtkovom statuse a pripojilo aj prehľad konkrétnych nákladov na liečbu hospitalizovaných občanov s covidom.

Zdroj: fb/ministerstvozdravotnictvasr

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger použil príklad s dáždnikom: Nikto vo vláde nedelí ľudí! COVID si vyberá za obete nezaočkovaných

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti