eReport.sk
Na ilustračnej snímke prezidentka Zuzana Čaputová medzi vojakmi.
Na ilustračnej snímke prezidentka Zuzana Čaputová medzi vojakmi. Foto: tasr

Právnik Weis o vakcinácii príslušníkov armády: Povinné očkovanie vojakov je protizákonné!

Podľa mnohých kontroverzný právnik Peter Weis už na seba výrazne upozornil pri viacerých príležitostiach a najmä pri covidových témach, ktoré zjavne polarizujú spoločnosť. Blysol sa napríklad vyhláseniami o premene Slovenska na totalitné zriadenie, verejne hovoril neplatnosti vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva na čele s Jánom Mikasom, alebo tvrdo kritizoval primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka (nezávislý) za vyjadrenia k neočkovaným občanom. Advokát sa tentokrát vyjadril téme povinného očkovania vojakov, o ktorej sa už vedie verejná debata najmä medzi politikmi. Weis však upozornil, že zavedenie povinného očkovania proti covidu pre príslušníkov armády, by bolo podľa neho protizákonné.

Weis uviedol, že povinné očkovanie je už pravdepodobne v týchto dňoch na vládnom stole a čoskoro sa dočkáme, že ho politici zavedú do praxe. „Chystá sa nám tu vraj povinné očkovanie vojakov. Uvidíme v najbližších dňoch, či všetkých, alebo len tých, čo chcú zarobiť na misiách,“ napísal expert na právo vo svojom blogu.

V prípade misií narážal pravdepodobne na tvrdenia ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) o tom, že na misie budú vysielaní len očkovaní vojaci. Naď dokonca podľa svojich vlastných slov na viacerých vojakov odmietajúcich plniť rozkazy súvisiace s covidom-19, podáva žaloby.

Výskum nemožno vykonať na vojakovi

O očkovaní konkrétnych profesijných skupín, vrátane vojakov, sa vo verejnej debate – a to aj zo strany vládnych predstaviteľov – hovorí už dlhšie. Weis však poukázal na fakt, že očkovanie vakcínami proti covidu-19 je stále len v testovacej fáze: „Ako isto viete, ´vakcíny´ sú stále vo svojej testovacej fáze, teda podliehajú režimu biomedicínskeho výskumu. Snáď sa nemusíme vracať k podvodnej informácii, ktorú pretláčal istý čas cielene bývalý mainstream o tom, že vakcíny, ktoré sa podávajú, sú už vo svete riadne schválené. Ide teda o biomedicínsky výskum a všetci očkovaní sú jeho súčasťou.“

Zároveň vo svojom blogu upriamil pozornosť na paragraf zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorý má byť dôkazom o tom, že v takomto režime nielen, že nie je možné povinné očkovanie vojakov, no dokonca nie je možné očkovanie vojakov ako také: „Zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov upravuje aj biomedicínsky výskum. A vo svojom § 26 ods. 11 písm. c) sa uvádza: ´Výskum bez zdravotnej indikácie nemožno vykonať na vojakovi základnej služby, náhradnej služby a prípravnej služby a osobe vykonávajúcej civilnú službu.´“

Dôkaz o tom, že očkovanie je v testovacej fáze

Na záver právnik pripojil ešte tabuľku s grafom, ktoré majú byť podľa neho dôkazom toho, že v prípade vakcinácie stále ide o testovaciu a výskumnú fázu. Obrázok prikladáme, aby ste si o celej veci mohli urobiť svoj vlastný názor. “A ešte tabuľka a graf s ľútosťou a bez komentára,” napísal ešte k vizuálnej časti svojho blogu známy advokát.

Zdroj: akw.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajná kontrola na letisku v Košiciach
  2. očkovanie, covid, zodpovednosť, súhlas
  3. Ľudia v Ružomberku čakajú na testovanie
  4. Policajti kontrolujú návštevníkom covidpasy na vianočných trhoch vo Viedni 17. novembra 2021.
  5. Igor Matovič ukazuje certifikát s negatívnym výsledkom z celopošného testovania na ochorenie COVID-19

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Právnik Weis o vakcinácii príslušníkov armády: Povinné očkovanie vojakov je protizákonné!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti