eReport.sk
Igor Matovič ukazuje certifikát s negatívnym výsledkom z celopošného testovania na ochorenie COVID-19
Igor Matovič ukazuje certifikát z plošného testovania. Foto: tasr

Zločiny proti ľudskosti? Slováci sa obrátili na trestný súd v Haagu pre celoplošné testovanie!

Desiatky Slovákov podali v pondelok (12.4.) podnet na Medzinárodný trestný súd v Haagu za vykonanie nepovolených medicínskych experimentov súvisiacich s celoplošným testovaním. informovala o tom v stredu informovala advokátka a bývalá dlhoročná zástupkyňa SR pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP) Marica Pirošíková.

Podľa nej skupina vidí v prebiehajúcich celoplošných testovaniach závažné porušenie medzinárodných záväzkov SR vyplývajúcich z ustanovení Rímskeho štatútu a iných medzinárodných záväzkov.

Možná právna kvalifikácia vyráža dych

„Ich úmyselným a organizovaným konaním mohlo dôjsť k takým porušeniam, ktoré tvoria s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočný základ pre stíhanie skutkov s možnou právnou kvalifikáciou zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny smerujúce voči vlastnému obyvateľstvu,“ vysvetlila Pirošíková. K podnetu sa pridal aj emeritný sudca Ústavného súdu (ÚS) SR Ján Drgonec.

Advokát Weisz hovorí o traumách

„Povinné celoplošné testovania a následné zákazy im zapríčinili opakované fyzické, psychické aj spoločenské traumy. Vnímam, ako je im v nesprávne komunikovanej krízovej situácii metódou strachu vnucovaná výmena ich základných práv a slobôd za falošný pocit bezpečia. Falošná bezpečnosť nie je a nikdy nebude spôsobilá slobodu žiadnym spôsobom obmedziť,“ povedal ďalší člen skupiny advokát Peter Weis.

Nejde o posledné podanie, upozorňuje Pirošíková

Podľa Pirošíkovej to nie je prvé ani posledné podanie, ktoré bolo zaslané medzinárodným súdnym orgánom. Vládne uznesenie o predĺžení núdzového stavu pre pandémiu ochorenia COVID-19 napadla na ÚS opozičná strana Smer-SD a jeho časti s prijatými opatreniami aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. ÚS rozhodol 31. marca tak, že uznesenie vlády SR o predĺžení núdzového stavu o ďalších 40 dní a prijatých opatreniach zo 17. marca je v súlade s Ústavou SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zločiny proti ľudskosti? Slováci sa obrátili na trestný súd v Haagu pre celoplošné testovanie!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti