eReport.sk
Nechcú za neho priznávať?
Ivan Korčok Zdroj: TASR - Jakub Kotian

VIDEO Poznáte 33 (ne)známych faktov o Korčokovi? Nie? Tak si ich v pokoji pozrite a zvažujte


Slováci, ktorí v prvom kole prezidentských volieb zakrúžkovali Ivana Korčoka, sú zrejme so svojím rozhodnutím spokojní, lebo do Prezidentského paláca posielajú toho „najlepšieho“ kandidáta. Že to tak zrejme nie je až tak úplne pravda avizujú aj mnohé statusy na sociálnych sieťach, ktoré prezrádzajú, kto vlastne v skutočnosti Ivan Korčok je, respektíve aká „stopa“ je za ním.

Z našich daní živil mimovládky

Ivan Korčok sa prezentuje ako „nezávislý“ a najmä „ľudový“ kandidát, ktorému záleží na blahu Slovákov, a ktorý sa dlhé roky na medzinárodnom poli bije za Slovensko. Že to tak celkom pravda nie je, ba že to vôbec nie je pravda, ukazuje v zostrihu videa na sociálnej sieti Anet Šuhajdová. Je v ňom zverejnených 33 faktov o exministrovi zahraničných vecí a prezidentskom kandidátovi Ivanovi Korčokovi, ktoré Slováci buď nevedeli, alebo na ne akosi „pozabudli“, pretože kandidát Progresívneho Slovenska a celej súčasnej opozície sa nimi veru rád nechváli. Každopádne stojí za to si video pozrieť a urobiť si obraz, ktože to chce byť novým slovenským prezidentom.

Verím naozaj Európskej únii so všetkými chybami, ktoré má.

Ivan Korčok, kandidát na prezident SR

Šokujúci príbeh môže byť podľa moderátora z videa za každým prezidentským kandidátom a výnimkou nie je ani exminister zahraničných vecí Ivan Korčok, ku ktorému je vo videu ponúknutých 33 faktov. „Podporoval zaslanie S-300 na Ukrajinu, čím bola oslabená obranyschopnosť Slovenska, tak isto odovzdanie Migov,“ dozvedáme sa z videa, pričom Korčok obhajoval aj zásahy USA v Iraku aj bez rezolúcie OSN vyjadrením: „Našou povinnosťou je pomôcť.“ Okrem iného podľa moderátora Korčok živil z našich daní mimovládky a projekty ako Globsec. Povedal tiež, že Matovičova koalícia mala využiť túto krajinu, kým mala ústavnú väčšinu.

Loboval za dohodu DCA

„Máme mať odhodlanie jednoducho túto krajinu využiť,“ povedal jasne Ivan Korčok, podľa ktorého vraj vtedajšia koalícia v zahraničnej politike nikdy nezaváhala. „Vyhlásil, že Hegerova vláda dosiahla veľké výsledky. Aké to boli, nepovedal. Odmietal predčasné voľby, ktoré vtedy chcela väčšina Slovákov, loboval za dohodu DCA, ale podpis prenechal ministrovi obrany, hoci za USA ju podpisoval minister zahraničia. Prečo? Keď bola tak výhodná?“ pýta sa pri ďalších činoch Korčoka moderátor a dodáva, že ľudí s iným pohľadom na DCA hanil ako extrém a radikálov, a občanov, ktorí nechcú amerických vojakov na Slovensku, označil za zmätených.

Aj sankcia, ktorá nevedie k zmene správania, je proste povinnou odpoveďou.

Ivan Korčok, kandidát na prezidenta SR

Stiahnutie z postu veľvyslanca USA na ministra Matovičovej vlády mal Korčok podľa moderátora najskôr odmietnuť, údajne ho napokon presvedčila až vidina budúcej kandidatúry do paláca. „Rýchlostný rekord spravili archívy, ktoré odmietli správy o spojení s ŠTB. Samozrejme každý verí, že za pár hodín preskúmali milióny spisov, vrátane tých dávno zmiznutých,“ konštatuje sarkasticky moderátor nad ďalšou Korčokovou kauzou. „Pri spomienke na SNP a uctení si padlých mu prekážalo podávanie rúk s ruským veľvyslancom, lebo jeho štát vedie operáciu na území iného štátu,“ pokračuje moderátor pri odkrývaní faktov o Korčokovi.

Podporuje registrované partnerstvá

„Podľa tejto logiky si teda ako veľvyslanec v USA dva roky s nikým ruku nepodal. Alebo podal?“ pýta sa moderátor. Korčok tiež označil za absurdné, že by niekto u nás nechcel aliančné jednotky NATO. „NATO, samozrejme, je poistka,“ bránil jeho jednotky Korčok, ktorý podľa moderátora navrhoval zrušiť vízový režim pre ruských občanov, a to bez rozdielu. Povedal tiež, že sa treba vysporiadať s odmietavým názorom Slovákov na prijímanie migrantov. „A zas nám sem ide Brusel navoziť migrantov? Nejde!“ vyhlásil minister Korčok, ktorý na tieto svoje slová zrejme už akosi pozabudol.

Otázka registrovaných partnerstiev, ktoré ja plne podporujem.

Ivan Korčok, kandidát na prezidenta SR

„Chce dúhové partnerstvá. Mimochodom, v ten deň mu vyjadrilo podporu KDH,“ pokračuje vo faktoch o Korčokovi moderátor, ktorý ponúka aj Korčokove vysvetlenie: „Otázka registrovaných partnerstiev, ktoré ja plne podporujem.“ Korčoka podporuje aj Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati, Piráti, Prezidentský palác, mainstream a vlastne celý tretí sektor. Ivan Korčok chce dávať viac kompetencií EÚ, a to vrátane obrany. „Verím naozaj Európskej únii so všetkými chybami, ktoré má,“ vyhlásil Korčok pred časom.

Vedel sa prispôsobiť každej vláde

„WHO (svetová zdravotnícka organizácia – pozn. red.), asi neodmietne, lebo už chcel dávať kompetencie EÚ v oblasti zdravia a pandemického manažmentu. Slovensko podľa neho nepotrebuje v únii právo veta, rozbíjal V4 výrokmi voči tým, ktorí nekonali podľa predstáv Bieleho domu a Európskej komisie. Podporoval vydieranie konzervatívnych vlád vo V4 blokáciou eurofondov. Hoci sankcie nefungujú a pre Slovensko sú nevýhodné, označil ich za povinnú odpoveď,“ prízvukuje moderátor na margo ďalších Korčokových krokov a vyhlásení. „Aj sankcia, ktorá nevedie k zmene správania, je proste povinnou odpoveďou,“ vyhlásil pred časom Korčok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová zúri. Bývalú političku nahnevala najnovšia vianočná reklama mobilného operátora.
  2. Korčokov vzor
  3. Žiadny tesný výsledok, ale suverénne víťazstvo! Ficov Smer valcuje súperov
  4. Korčok prezliekačom kabátov
  5. Už ste spokojní?
  6. Útok Sorosových mimovládok

Korčok tiež vyzval na odpojenie sa od ruského plynu s tým, že Slováci si vraj musia utiahnuť opasky a podieľať sa na kríze. „Ako prvý skopíroval stanovisko Bieleho domu, že venezuelský prezident nie je zvolený Maduro, ale opozičník Guaidó. Rovnaký postup použil pri Bielorusku a na Globsecu vyzdvihol pani Cichanovskú a 700-tisíc zo štátneho poslal bieloruskej opozícii. Nemohol ich poslať napríklad naším krajanom vo Vojvodine, ktorí si stále držia slovenské korene? Asi nemohol,“ konštatuje komentátor videa.

„Ale všetko dáva zmysel keď označil Madeleine Albrightovú za láskavú obrankyňu demokracie. Albrightovú, ktorá presadzovala bombardovanie Juhoslávie aj Slovákov v meste Sombor hneď v prvý deň. A nikoho neprekvapuje, že mu robia poradcov Dzurindovské kádre, ktoré prelety amerických bombardérov schvaľovali. Každopádne, vedel sa prispôsobiť každej vláde. Pri porovnaní deväťdesiatych rokov, cez Milénium až po súčasnosť je chameleón dosť veľkorysý termín,“ hovorí záverom sarkasticky komentátor, podľa ktorého možno tento kandidát narazí ak sa tieto fakty dostanú ku všetkým.

Zdroj: FB / Anet Šuhajdová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poznáte 33 (ne)známych faktov o Korčokovi? Nie? Tak si ich v pokoji pozrite a zvažujte

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre