eReport.sk
Dopadol by ako Lučanský
Romana Tabak, foto:tasr

Kde bol Korčok bol v roku 1999? R. Tabák o bombardovaní Juhoslávie: Pán Korčok, nezabúdame!

Čo má Ivan Korčok s bombardovaním Juhoslávie? V roku 1999, keď slovenská vláda rozhodla, že povolí prelet bojových lietadiel NATO, bol zástupcom vedúceho misie NATO v Bruseli. Dnes mu to Romana Tabák pripomína a dodáva: pán Korčok, my nezabúdame!

Pán Korčok, nezabúdame!

Romana Tabák na sociálnej sieti zverejnila emotívny príspevok. Zverejnila fotografie z čias bombardovania Juhoslávie, ktoré zverejnil v článku aj portál Napalete. Napísala k tomu: „Juhoslávia nezabúdame. Ja byť vtedy poslankyňou, by som nehlasovala ZA prelety ani keby čo bolo,“ dodala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pronárodná politika Orbánovi vychádza
  2. Pellegrini nezaháľa
  3. Jožo Pročko, poslanec. Zdroj: screenshot video FB / Jožo Pročko
  4. Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko

Čo sa v roku 1999 udialo? Kabinet Mikuláša Dzurindu na tajnom zasadnutí vlády schválil prelety bojových lietadiel NATO ponad naše územie, čo umožnilo vojskám NATO bombardovať Srbsko. Súčasťou vtedajšej vlády boli osobnosti ako Eduard Kukan, Ivan Mikloš, Milan Kňažko, Ján Čarnogurský, či Pál Csáky. Zdvihla sa veľká vlna nevôle obyvateľstva Slovenska, nič to však nebolo platné. Slovensko sa týmto spôsobom zapojilo do jednej z najkrvavejších udalostí minulého storočia. USA a NATO bez mandátu OSN a proti medzinárodnému právu bombardovalo civilizovanú európsku krajinu. Odmenou za vyhovenie Spojeným štátom americkým bola vstupenka Slovenska do NATO.   

Ivan Korčok bol v čase, kedy slovenská vláda schválila prelet bojových lietadiel NATO, zástupcom vedúceho misie NATO v Bruseli. Korčok má aj dnes zvláštne postoje, je mu vyčítané, že obhajuje genocídu Palestíncov, ktorú pácha Izrael v pásme Gazy. On sa voči tomu bráni a tvrdí, že vyjadrenia sú interpretované inak, ako ich myslel, prípadne, že sú vytrhnuté z kontextu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kde bol Korčok bol v roku 1999? R. Tabák o bombardovaní Juhoslávie: Pán Korčok, nezabúdame!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie