eReport.sk
Robert Fico FOTO TASR - Jaroslav Novák

Fico: Buď bude prezidentom vojnový štváč ako Korčok, ktorý poslúcha Západ alebo mierový Pellegrini

Podľa Fica môžu mať voliči Smeru na Pellegriniho rôzne názory, ale vedia o ňom, že na rozdiel od Korčoka nezatiahne Slovensko do vojny a to je podľa neho jeden z hlavných dôvodov, prečo ho budú voliť.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom sa postavil za prezidentského kandidáta Petra Pellegrniho a v ktorom zároveň tvrdo kritizuje prezidentského kandidáta opozície a liberálnych médií Ivana Korčoka.

@smer_sd_tiktok

♬ original sound – SMER – SSD

Korčok súhlasí s bombardovaním Juhoslávie

Fico pripomenul, že takto pred 25-timi rokmi NATO zhadzovalo bomby na Belehrad: „Nebudem hodnotiť zámienku, ktorú si našli. Zámienka mala takú istú kvalitu, ako dôvody útoku na Irak. Aj preto som ako poslanec národnej rady nesúhlasil s bombardovaním bývalej Juhoslávie a neskôr ako premiér stiahol vojakov z irackej misie.“

V súvislosti s tým Fico tvrdí, že nemôže odignorovať vyjadrenie prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, ktorý v jednom z predvolebných rozhovorov vyhlásil, že povolenie preletu lietadiel NATO cez územie Slovenska, ktoré zhodili na Belehrad „mierové bomby“, bolo zo strany vtedajšej Dzurindovej vlády správne rozhodnutie a to z dôvodu, že sme sa chceli stať súčasťou NATO.

„Pán Korčok vtedy slúžil Dzurindovi, ako potom slúžil všetkým premiérom. Až kým ukončil svoju politickú kariéru službou Matovičovi,“ dodal premiér.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár 15. septembra 2023. FOTO TASR - Dano Veselský
  2. Peter Pellegrini

Fico ďalej udivene konštatuje, že Korčok považuje za správne, že sme nechali cez suverénnu Slovenskú republiku, ktorá vtedy nebola členom NATO, preletieť bombardéry tejto vojenskej organizácie a že výsledkom tejto misie bolo viac ako 2500 mŕtvych civilistov. „Všetci okolo Dzurindu, vrátane Korčoka, vedeli, na čom sa podieľajú. Ale bolo im jedno, že zomrú tisíce civilistov. Lebo chceli vstúpiť do NATO. Aj keby mala zhorieť celá slovanská Juhoslávia,“ poznamenal.

Tak isto sa Korčok ako minister Matovičovej vlády začal podľa názoru premiéra Fica správať po začatí vojne na Ukrajine. „Je mu jedno, že sa spolupodieľal na ohrození bojaschopnosti slovenskej armády, keď na Ukrajinu darovali všetko cenné z armády. Hlavná vec, že mal v Bruseli pokoj a nemusel vysvetľovať mŕtveho generála Lučanského či advokáta Krivočenka a zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície,“ uviedol.

Vojnový štváč a sluha Západu

„Smer-SSD nemá prezidentského kandidáta z vlastných radov a z logických dôvodov podporujeme Petra Pellegriniho z Hlasu. Dnes ide o to, či na čele štátu bude vojnový štváč ako pán Korčok, ktorý bez zaváhania podporí všetko, čo mu prikáže Západ. A to vrátane zatiahnutia Slovenska do vojny. Alebo umiernený Peter Pellegrini, ktorý si uvedomuje hodnotu mieru.

Môže pán Korčok rozprávať, čo chce. Ak príde na rozhodnutie či poslať na Ukrajinu vojakov z EÚ a NATO, bude stáť ZA v prvom rade. Rozdielny pohľad na vojnu, ktorý tak výrazne odlišuje pána Korčoka od pána Pellegriniho, bude pre sociálnodemokratických voličov, volajúcich po mieri, nielen rozhodujúci pri voľbe v druhom kole, ale aj výrazne motivujúci,“ povedal v závere premiér Fico.

Zdroj: Facebook – Robert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico: Buď bude prezidentom vojnový štváč ako Korčok, ktorý poslúcha Západ alebo mierový Pellegrini

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie