eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini. Foto: FB / Peter Pellegrini

VIDEO Pellegini: Potrebujeme prezidenta, ktorý ak vláda naozaj robí to, čo má robiť a zlepšuje život ľudí, tak je nápomocný


Slovensko bude mať najneskôr do 7. apríla novú hlavu štátu. Kto ním bude sa ešte nevie, najlepšie našliapnuté stať sa prezidentom má však súčasný predseda Národnej rady SR a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ten totiž zatiaľ vyhráva vo všetkých prieskumoch a nič nenasvedčuje tomu, že by ho mal niekto poraziť. Aj preto môže opozíciu od zlosti – poraziť.

Pokoj na Slovensku nie je už dlhší čas

Z budovy Národnej rady do Prezidentského paláca sa teda na konci jari môže sťahovať Peter Pellegrini, ktorý je v súčasnosti politikom, ktorému v prieskumoch verí najviac Slovákoch. Aj on má svoje plány ako by chcel zastávať funkciu prezidenta. „Prezidentský palác nemôže byť len ceremoniálnou budovou. Chcem z neho vytvoriť priestor, kde sa budú tvoriť vízie a programy ako zmeniť Slovensko na krajinu dobrú pre život,“ prezradil v krátkom statuse Peter Pellegrini, ktorý pripojil aj zostrih videa z jeho diskusie v relácii TV JOJ.

Dopredu chce byť protiváhou len ten, kto chce mať od začiatku konflikt a nijakým spôsobom neprispeje k upokojeniu spoločnosti.

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR, predseda strany Hlas-SD a kandidát na prezidenta

Moderátorka sa ho v nej spýtala, ako chce z pozície prezidenta zabezpečiť sľubovaný pokoj a dôstojný život pre ľudí na hrdom Slovensku, pretože sa v ňom teraz nachádza niekoľko tém, ktoré rozdeľujú spoločnosť. „Áno, a ten pokoj sa tu nenachádza už dlhšiu dobu, pretože evidujem aj neustále pnutie medzi prezidentským palácom a vládou, čo tiež nie je úplne zdravé a úplne v poriadku, keď sa krajina nachádza v zložitých problémoch,“ uviedol hneď na začiatku Pellegrini.

Prezident nemôže byť len protiváhou

Pellegrini podľa vlastných slov vníma, že v našej spoločnosti neustále prebieha napätie a jej rozdelenie, a preto by bol veľmi rád, ak by od ľudí dostal dôveru, aby sa v prezidentskom paláci dokázali za jedným stolom stretnúť aj názoroví nepriatelia, aj znepriatelené skupiny a spoločne hľadali niekedy východisko z ťažkých situácií, pretože rozdelený národ a rozdelená spoločnosť nemôže úplne dobre uchopiť problém a dostať sa z problémov, ktorý sa nachádza Slovensko, ale aj Európa a celý svet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nechcú za neho priznávať?
  2. Peter Pellegrinii
  3. Už by aj stačilo!

„Áno, ak dopredu začnete hovoriť o tom, že prezident má byť protiváhou vláde, už dopredu avizujete, že chcete byť v permanentnom konflikte. My potrebujeme prezidenta, ani nie opozície, ani nie koalície, prezidenta, ktorý ak vláda naozaj robí to, čo má robiť a zlepšuje život ľudí na Slovensku, pomáha rásť slovenskej ekonomike a tak ďalej, tak prezident musí byť nápomocný,“ prízvukuje Peter Pellegrini.

„A prezident má zasiahnuť, alebo sa vyhradiť voči vláde len vtedy, keď sa vláda odkloní od tohto svojho posolstva. Dopredu chce byť protiváhou len ten, kto chce mať od začiatku konflikt a nijakým spôsobom neprispeje k tomu upokojeniu spoločnosti,“ dodal jasne v samom závere videa Peter Pellegrini.

Zdroj: FB / Peter Pellegrini

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegini: Potrebujeme prezidenta, ktorý ak vláda naozaj robí to, čo má robiť a zlepšuje život ľudí, tak je nápomocný

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: