eReport.sk
Na kombosnímke Ivan Korčok a Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁR Slovensko už potrebuje pokoj. Nie ďalších 5 rokov konfliktov a polarizovania spoločnosti


Už o niekoľko dní je na programe vyvrcholenia kampane, v podobe prezidentských volieb. Vyzerá to tak, že sa budeme rozhodovať medzi dvomi horúcimi kandidátmi resp. medzi favoritmi tohto duelu. Na jednej strane stojí bývalý premiér a súčasný predseda Národnej rady Peter Pellegrini. A na tej druhej zase bývalý diplomat a niekdajší minister zahraničných veci vo vláde Igora Matoviča Ivan Korčok. Jeden zastupuje tábor ľavicového, kresťanského a pronárodného spektra, druhý zase háji farby liberálneho a progresívneho spektra.

Nie ďalších 5 rokov konfliktov a polarizovania

Občania, ako i celá slovenská spoločnosť potrebuje už naozaj ukľudniť. Ukončiť jej polarizáciu, šírenie nenávisti a rovnako ukončiť lynčovanie za druhý, nemainstreamový názor. Tieto praktiky zaviedla vláda Igora Matoviča za enormnej asistencii prezidentky. Päť rokov prezidentovanie Zuzany Čaputovej prinieslo so sebou mnohé. Ale najmä aj veľké rozbroje medzi súčasnou vládou, ktorá bola vtedy v opozícii a prezidentským palácom.

Toto isté v predvolebnej kampani deklaruje aj Ivan Korčok, ktorý hovorí o tom, že jeho prípadným víťazstvom vo voľbách sa stane prezidentom, ktorý bude protiváhou vlády. S tým teda opäť prichádzajú aj nestabilná politická situácia, vzájomné rozbroje či politické škriepky s vládou.

Slovensko potrebuje už pokoj

Už tak, ako je dnes polarizovaná spoločnosť, vďaka témam, ktoré ju rozdeľovali, ako pandémia koronavírusu či vojna na Ukrajine, nepotrebuje ďalšie a ďalšie konflikty na jej rozdeľovanie, ale práve naopak. Potrebuje impulz od nového prezidenta, ktorý ju chce opäť spojiť.

Hovorievalo sa, ak je dobrá politika, a keď sú dobrí politici, tak bežní občania o nej ani nevedia, pretože sa ich bytostne nedotýka. Tak, ako teraz práve Peter Pellegrini deklaruje to, že spoločnosť potrebuje už pokoj, potrebuje prezidenta, ktorý bude prvotne hájiť záujmy občanov, a aj bude vedieť s vládou spolupracovať, či ju prípadne aj konštruktívne kritizovať.

Pellegrini dlhodobo hovorí, že ak bude prezidentom, nebude robiť zbytočné rozbroje, bude vždy konať v súlade s ústavou a v súlade so svojimi právomocami. Tie častokrát prezidentka Čaputová prekračovala, pretože sa otvorene zapájala do politického súboja, keď pritakávala vtedajšej vláde, či dnešnej opozícii. Nevedela sa odosobniť od svojej minulosti v Progresívnom Slovensku viď. vymenovala úradnícku vládu, ktorá bola zostavená primárne z politikov PS resp. z ľudí, ktorí s hnutím participovali, či dokonca, ktorí sú dnes lídri ich kandidátky.

Cenzúra médií

Najnovší počin Ivana Korčoka, kedy nevpustil nášho redaktora na jeho tlačovú konferenciu. Mimochodom redaktora relevantného médiá, je akýmsi varovným signálom pre všetkých, ktorí možno zvažovali jeho voľbu. Ivan Korčok cenzúrou média, ktoré sa ho nebojí opýtať aj na nepohodlné témy. Odkázal, že nebude rešpektovať názory všetkých, ale len tých občanov, ktorí sú v jeho spriatelenom spektre.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Slovensko už potrebuje pokoj. Nie ďalších 5 rokov konfliktov a polarizovania spoločnosti

Odoberať
Upozorniť na
37 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: