eReport.sk
Už by aj stačilo!
Predseda Národnej rady SR a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý tiež kandiduje za nového slovenského prezidenta. Zdroj: fb/pellegrini.peter

VIDEO Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý nás nezatiahne do žiadnej vojny, prízvukuje Peter Pellegini


Rozliční svetoví „mierotvorcovia“ neustále opakujú, že vojna na Ukrajine sa neskončí dovtedy, pokiaľ ruské vojská neopustia Ukrajinu a nevrátia jej všetky obsadené a anektované územia, teda Krym a Luhanskú aj Doneckú ľudovú republiku. O mieri rokovať nechce ani samotný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s poukazom na to, že buď všetko, lebo nič. Že sa dá mier uzatvoriť aj bez týchto ultimát dokazujú aj viaceré miesta na svete.

Korčok chce pokračovanie vojny na Ukrajine

Cyprus je dôkazom toho, že keď sa chce, tak sa mier uzatvoriť dá. Prirodzene, ústupky musia spraviť všetky znepriatelené strany, ale aspoň zbytočne nezomierajú nevinní ľudia. Smutné je, že o mieri a dohode k nemu nehovorí ani jeden z horúcich kandidátov na nového slovenského prezidenta, Ivan Korčok. Toho podporuje celá opozícia, ktorá má rovnaký názor ako on – buď všetko, alebo nič, a keď nie všetko, tak vojna bude pokračovať. Zvláštne na tom je to, že Korčok je kariérny diplomat, pre ktorého by mala byť diplomacia, a teda vyjednávanie a rokovanie prirodzené. Ako sa ukazuje, nie sú.

Ja by som ako prezident nikdy neposlal slovenského vojaka na územie Ukrajiny.

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR, šéf strana Hlas-SD a kandidát na prezidenta

Jeho presným opakom je súčasný predseda parlamentu a šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Aj on je horúcim kandidátom na post prezidenta, dokonca v doterajších prieskumoch vždy vyhral. Kým ale Korčok chce na Ukrajine pokračovať vo vojne, Pellegrini chce, aby si Rusko a Ukrajina sadli za rokovací stôl a hovorili o mierovej dohode. Ak by sa Korčok stal prezidentom, potom je vysoká pravdepodobnosť, že by súhlasil s tým, aby sa slovenskí vojaci nejakou formou zapojili do vojny proti Rusku. Čo by to pre nás znamenalo si vie každý veľmi dobre spočítať.

Pellegrini nášho vojaka na Ukrajinu nikdy nepošle

Svoj názor na celú situáciu vyjadril Peter Pellegrini v statuse a vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. „Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý nás nezatiahne do vojny,“ prízvukuje šéf parlamentu, podľa ktorého potrebujeme prezidenta, ktorý bude vždy brániť Slovenskú republiku a záujmy ľudí, ktorí tu žijú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarský premiér Viktor Orbán, stretnutie s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim
  2. Peter Pellegrini
  3. Peter Pellegrini na MDŽ

„Ja by som ako prezident nikdy neposlal slovenského vojaka na územie Ukrajiny. To hovorím otvorene. Naopak, od prvej minúty by som sa snažil dostať znepriatelené strany k jednému stolu na mierové rokovania,“ prízvukuje Peter Pellegrini, ktorý sa iba pred pár dňami vrátil z Cypru, kde tiež došlo k invázii Turecka na severnú časť Cypru. I preto je tam už 60 rokov misia OSN. Tá v nárazníkovej zóne zabraňuje tomu, aby došlo k stretu jednotlivých dvoch táborov.

„A Slovenská republika dodnes razí líniu, že nikdy nepripustí riešenie, aby sa Cyprus rozdelil na dva samostatné štáty. Ale aspoň vďaka tej mierovej misii sa tam dnes ľudia tie desaťročia nezabíjajú a nedochádza tam k stratám na životoch. Áno, niekedy ten konflikt sa nepodarí vyriešiť aj územnoprávne okamžite, ale minimálne by mal byť záujem nás všetkých, aby sa ľudia prestali zabíjať,“ hovorí Peter Pellegrini v zostrihu videa. „Ak by som mal zhodnotiť pár slovami, akého Slovenská republika potrebuje prezidenta, tak potrebuje prezidenta, ktorý nás nezatiahne do žiadnej vojny,“ konštatuje na samý záver prezidentský kandidát Peter Pellegrini.

Zdroj: FB / Peter Pellegrini

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý nás nezatiahne do žiadnej vojny, prízvukuje Peter Pellegini

Odoberať
Upozorniť na
33 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: