tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Kardinál Jozef Tomko zomrel vo veku 98 rokov. Foto: tasr

Posledná rozlúčka s Tomkom bude 11.augusta

Posledná rozlúčka so zosnulým slovenským kardinálom Jozefom Tomkom sa bude konať 11. augusta o 11.00 h vo vatikánskej Bazilike sv. Petra pri oltári katedry. TASR informuje na základe správy spravodajského webu Vatican News.   

Tomko bol najstarším členom kolégia kardinálov. Zomrel 8. augusta o 05.00 h vo svojom byte v Ríme, kde sa oňho starali Milosrdné sestry svätého Vincenta de Paul (satmárky).  

Mohlo by vás zaujímať

  1. Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita.
  2. Jozef Haľko na snímke z marca 2017.
  3. Ježiš Kristus na kríži, symbol Veľkej noci.

Pochovajú ho v Košiciach

Pre zranenie krčnej chrbtice ho 25. júna previezli do rímskej Gemelliho nemocnice. V sobotu 6. augusta sa vrátil do svojho bytu v Ríme, kde pokračoval v domácej liečbe, na ktorú dohliadala zdravotná sestra. Počas jeho pobytu v nemocnici ho bol navštíviť vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, píše Vatican News.        

Významnú osobnosť kardinála Jozefa Tomka si pripomenulo aj Veľvyslanectvo SR vo Vatikáne. V príspevku na sociálnej sieti uviedlo, že má v pamäti túto významnú osobnosť a modlí sa za ňu. Ďalšie informácie o pohrebnom obrade v Katedrále svätej Alžbety v Košiciach, kde bude pochovaný, poskytne Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Posledná rozlúčka s Tomkom bude 11.augusta

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku