eReport.sk
Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita.
Mons. Bernard Bober. Foto: tasr

Bober: Cirkev chápe ako krivdu, že na jej prácu sa pozerá s opovrhnutím

Stovky veriacich sa v utorok zišli v Nitre na celonárodnej Cyrilo-metodskej púti. Slávnostnú svätú omšu na Svätoplukovom námestí celebroval Bernard Bober, arcibiskup metropolita Košickej diecézy. Ocenil dedičstvo svätých Cyrila a Metoda, ktorí na naše územie priniesli vieru a významne prispeli i k formovaniu morálnych základov slovenského národa.

Cirkev cíti krivdu spoločnosti

Bober poukázal na nezastupiteľnú úlohu cirkvi v spoločnosti, ktorá sa naplno prejavila v období pandémie i utečeneckej krízy súvisiacej s vojnou na Ukrajine. Súčasnej svetskej moci najmä v Európe vytkol, že nestojí o služby cirkvi, na prácu ktorej sa pozerá s opovrhovaním a iróniou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke afganský dedinčan.
  2. Elon Musk a pápež František na spoločnej fotografii.

„V dobe, keď sa vyzdvihuje skôr finančníctvo a technické zameranie, sa zdá, akoby sme zabúdali, že je potrebné pracovať aj na duchu. Duchovná práca je neraz považovaná za zbytočnú. Na biskupov a kňazov sa pozerá negatívne a na základe zlyhania niekoľkých jednotlivcov z našich radov, ktorí sú aj pre nás samotných výčitkou a hanbou, prisúdili sa nám rôzne zovšeobecňujúce označenia a nálepky,“ povedal vo svojej homílii.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bober: Cirkev chápe ako krivdu, že na jej prácu sa pozerá s opovrhnutím

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti