eReport.sk
Marek Šefčík. Foto: tasr

Poslanec za OĽANO písal záchranárom: Hoci to tak nevyzerá, zaujímame sa o vás!

V utorok poobede prišli pred národnú radu protestovať niektorí záchranári, ktorým sa nepáčilo, že na nich v týchto ťažkých časoch vláda nemyslí a žiadali zvýšenie platov. Akcia, ktorá sa konala počas núdzového stavu, keď je zákaz zhromažďovania, nakoniec skončila pokutovaním niektorých prítomných. Dvoch predstaviteľov záchranárov zadržala polícia.

Išlo o prezidenta Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov Františka Majerského a viceprezidenta Michala Weincillera. Hoci im prišlo „na pomoc“ hneď niekoľko politikov, odmietli. Od ministra financií Igora Matoviča a ministra vnútra Romana Mikulca sa zase dočkali poučenia o tom, že zákon musí platiť pre všetkých. Preto vraj na demonštrácii úradovala polícia. Poslanec za OĽANO Marek Šefčík sa zrejme snažil celú vec urovnať a prezidentovi záchranárov Majerskému poslal SMS.

Poslanec Marek Šefčík poslal záchranárovi Majerskému SMS. – Foto: fb/poslanecmareksefcik

Ja som mu napísal správu potom v noci, že aj keď to tak nevyzerá a rozpočet na nich nemyslí, sme s nimi a zaujímame sa o nich. Zdravotníkov, záchranárov, učiteľov, živnostníkov,“ uviedol na sociálnej sieti poslanec. Dokonca naznačil, že by sa s platmi záchranárov predsa len dalo niečo spraviť. „Hovorili sme o ich ohodnotení s premiérom aj s ministrom financií. Je tam covidová rezerva, ktorá sa za istých podmienok môže dať práve týmto ľuďom v spomínaných a ďalších sektoroch,“ prezradil Šefčík.

Čítajte viac:

  1. Irena Bihariová (uprostred) počas tlačovky PS.
  2. Aj toto odkázali záchranári vláde pred parlamentom.

Nakoniec ešte záchranárom odkázal: „Verím, že aj premiérové vyjadrenia voči vášmu protestu nie sú prekážkou k spoločnému dialógu a hľadaní riešení. On je premiérom zmierenia a hľadaní dohôd a riešení – s ministrom financií určite hľadajú cesty ako pomôcť aj vám. Viem o tom.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec za OĽANO písal záchranárom: Hoci to tak nevyzerá, zaujímame sa o vás!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti