eReport.sk
Boris Kollár. Foto: tasr

Záchranárovi zo 155 praskli nervy. Drsný odkaz Borisovi Kollárovi. Toto nás uráža!

Šéf národnej rady a predseda koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár sa v stredu stretol s predstaviteľmi záchranárov. Rokovať mali aj o platových podmienkach. Hoci obe strany zhodnotili stretnutie ako priateľské, predsa len Kollár spravil prešľap, ktorý niektorých zdravotníkov poriadne rozladil.

Dôvodom bolo rozdeľovanie operátorov, ktorí pracujú na linkách 155 a záchranárov v teréne. „Rizikové príplatky dostávajú aj ľudia, ktorí sú na dispečingu. Tí, ktorí keď voláte na tú 155, tak ten operátor má trojku rizikový príplatok. On len telefonuje. Ale tí chlapi, ktorí idú k ľuďom priamo k haváriám, a po takejto ťažkej službe majú dvojku príplatok…“ ponosoval sa Kollár a zrejme pichol do osieho hniezda. Ozval sa totiž záchranár, ktorý pracuje ako operátor.

Kollár sa stretol s predstaviteľmi záchranárov. Chce pre nich lepšie podmienky. – Foto: fb/BorisKollarOfficial

Vážený pán poslanec Boris Kollár. Som jeden z tých čo mu volajú na tú 155 a len telefonujem a som v 3 rizikovej. Aby vám bolo jasné, za tu 3 rizikovú mám príplatok 0 eur. Prečo 0 eur? Lebo ste schválili tak dobrý rozpočet,“ reagoval operátor na stránke Denník záchranára. „Prečo 3 riziková? Preto, lebo sa vám ani nesnívalo koľko práce a koľko stresu si za jednu službu zažijeme. Za každým hovorom je človek, ktorý sa bojí o seba, svoju mamu, dieťa. O svoj, či niekoho život a zdravie. Vaše vyjadrenie uráža každého operátora tiesňovej linky 155,“ hneval sa záchranár, ktorý Kollárovi pripomenul, že aj operátori sú záchranári. Viac ako polovica z nich dokonca zasahuje aj v teréne.

– Foto: fb/dennikzachranara

Operátor v priebehu hodiny prijme také množstvo hovorov čo za dvanásťhodinovú službu v sanitke urobí jedna posádka. Samozrejme to vy nemôžete ani vedieť. Preto si vás dovoľujem pozvať, aby ste si prišli pozrieť, prečo operátor 155 je v 3 rizikovej. Možno nám aj vy vysvetlíte, prečo v 3 rizikovej máme vami spomínaný príspevok 0 eur. Rád sa vám budem osobne venovať,“ odkázal operátor Kollárovi a pripomenul mu ešte inú zaujímavú vec.

Čítajte viac:

  1. Primár Jakub Hložník

Šéf parlamentu si totiž počas tlačového brífingu zaspomínal, ako mu jeden náhodne okoloidúci záchranár ratoval život po vážnej dopravnej nehode. „Ten pán záchranár , ktorý vám pomohol pri vašej nehode, smeroval do služby na Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby, len telefonovať, aby prišla pomoc tam, kde ju potrebujú a aby do príchodu sanitky vedeli, ako poskytnúť prvú pomoc,“ dodal operátor.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záchranárovi zo 155 praskli nervy. Drsný odkaz Borisovi Kollárovi. Toto nás uráža!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti