eReport.sk
pád vlády chcú aj kotlebovci
Martin Beluský (ĽSNS). Zdroj: tasr

Poslanci za ĽSNS podporia pád vlády, na hlasovanie prídu: Čím skôr vláda padne, tým lepšie!

Poslanci Národnej rady (NR) SR za ĽSNS budú hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde. Na hlasovanie prídu všetci siedmi poslanci. Zároveň tiež podporia novelu Ústavy SR z dielne Sme rodina, ktorá má umožniť skrátenie volebného obdobia a je v druhom čítaní.

Mohlo by vás zaujímať

  1. odchod mohol byť dôstojnejší
  2. richarda sulíka vyšetruje polícia
  3. Na vodu vláda pozabudla?
  4. kauza maják nádeje na súde

„Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery,“ reagoval na otázky novinárov poslanec za ĽSNS Martin Beluský. Kritizuje vládu za zlyhanie napríklad pri téme migrácie. „Táto vláda nemá a nikdy nebude mať našu dôveru a je potrebné jej čím skoršie ukončenie,“ dodal s tým, že všetci siedmi poslanci budú prítomní na hlasovaní.

Kritika Tarabu

Poslanci zároveň kritizujú návrh novely Trestného zákona z dielne Tomáša Tarabu (nezaradený). Podľa poslancov návrh vychádza v ústrety páchateľom hospodárskych, majetkových a korupčných trestných činov. Upozornili na to, že podľa návrhu by bolo možné uložiť nižší trest odňatia slobody, alebo by páchateľ mohol dostať len peňažný trest či domáce väzenie.

Ten to vidí inak

V dôvodovej správe Tarabovho návrhu sa uvádza, že novela Trestného zákona rozširuje možnosti individualizácie trestu, a tým zlepšuje podmienky pre ukladanie primeraných trestov súdmi v jednotlivých prípadoch, najmä s prihliadnutím na okolnosti spáchaného trestného činu, osobu a pomery páchateľa. 

„A to najmä zavedením dostatočného rozpätia dolnej a hornej hranice sadzieb trestu odňatia slobody a posilnením možnosti ukladania alternatívnych trestov,“ píše sa v dôvodovej správe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci za ĽSNS podporia pád vlády, na hlasovanie prídu: Čím skôr vláda padne, tým lepšie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti