eReport.sk
kauza maják nádeje na súde
Exšéf TV Markíza, obžalovaný Pavol R. Zdroj:tasr

Začal sa proces s exšéfom TV Markíza Pavlom R. v kauze Maják nádeje. Uzavrie dohodu?

Na Okresnom súde (OS) Bratislava I sa v stredu začal proces s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom R. v kauze Maják nádeje. Čelí podozreniam zo spáchania pokračovacieho zločinu subvenčného podvodu. Vinu odmieta.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Česku sa mobilizujú proti Babišovi
  2. Slovenský premiér Eduard Heger (vľavo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron.
  3. Chmelár o štátnych oslavách
  4. Na vodu vláda pozabudla?

Nechcem uzavrieť dohodu o vine a treste, cítim sa byť nevinný,“ povedal Pavol R. pred senátom. Jeho obhajca Marek Para uviedol, že považujú obžalobu za nedôvodnú.

Obžaloba

Ako niekdajší riaditeľ neziskovej organizácie Maják nádeje mal Pavol R. podľa obžaloby v roku 2015 použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101.000 eur na iný účel, a to financovanie muzikálu Rómeo a Júlia.

Lož?

V rámci výsluchu odmietol, že by Maják nádeje použil peniaze z poskytnutých dotácií. „Je to lož a nezmysel,“ tvrdí. Malo ísť podľa jeho slov napríklad o príspevky klientok za ubytovanie. Podotkol, že všetky finančné prostriedky použité ako zálohové platby na muzikál, sa vrátili do organizácie so ziskom 5000 eur.

Maják nádeje

Nezisková organizácia Maják nádeje vznikla v roku 2002 ako spoločný projekt bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza. Azylové centrum sídlilo v budove na Karpatskej ulici v Bratislave. V polovici roka 2015 prevzal jej vedenie Pavol R., ktorý bol riaditeľom a štatutárom organizácie. Tá je od leta 2016 zrušená.

Kauzy Pavla R.

Exriaditeľ TV Markíza Pavol R. bol už skôr právoplatne odsúdený v kauze falšovania televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čelí aj obžalobe v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky v televízii Sylvie Klaus-Volzovej.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Začal sa proces s exšéfom TV Markíza Pavlom R. v kauze Maják nádeje. Uzavrie dohodu?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti