eReport.sk
Pomoc Štiavnici ponúkajú aj reštaurátori
Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia požiar v historickej budove. Presná príèina požiaru zatia¾ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia," uviedla polícia s tým, že požiar vypukol v budove, v ktorej sídli známa turistická atrakcia. Plamene sa z historickej budovy rozšírili aj na ïalšie objekty, požiarisko je momentálne rozdelené na štyri zásahové úseky. V Banskej Štiavnici 18. marca 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák *** Local Caption *** centrum hasièi hasenie budovy historická budova Banka lásky

Pomoc Štiavnici ponúkajú aj reštaurátori

Slovensko disponuje dostatočným počtom profesionálnych reštaurátorov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí sú schopní odborným spôsobom ošetriť formou konzervovania a reštaurovania všetky národné kultúrne pamiatky (NKP) a zbierkové predmety zasiahnuté požiarom.

Informuje o tom Komora reštaurátorov v súvislosti s požiarom v Banskej Štiavnici.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke jeden zo zhorených objektov v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
  2. DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar
  3. Banská Štiavnica deň požiari: Pripomína frontovú líniu, polícia koná
  4. Zľava primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková, minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger (vpravo) v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
  5. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (vpravo) v Banskej Štiavnici, kde pricestoval v sobotu po vypuknutí požiaru.

„V týchto dňoch, bezprostredne po požiari, sú reštaurátori schopní aj odborným spôsobom zhodnotiť ich aktuálny stav a rozsah ich poškodenia, určiť správny krízový plán ich prevencie a ochrany, ako aj určiť návrh najvhodnejšieho postupu a technológie ich konzervovania a reštaurovania,“ uvádza Komora reštaurátorov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pomoc Štiavnici ponúkajú aj reštaurátori

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti