eReport.sk
DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar
Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia 18. marca 2023 požiar v historickej budove. Foto: tasr

DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar, na miesto idú Heger, Naď aj vojaci

Dráma v Banskej Štiavnici! Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia požiar v historickej budove. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Podľa aktuálnej informácie rezortu obrany do zásahu nasadia aj vojakov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hasiči zasahujú pri požiari americkej fabriky na vojenské drony v Lotyšsku.
  2. Nitra vyhlásila mimoriadnu situáciu
  3. požiar
  4. Archívna fotografia. Hasiči takto zasahovali pri požiari bytovky na žilinskom sídlisku Hájik aj 4. novembra 2021.

„Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia,“ uviedla polícia– Doplnila, že požiar vypukol v budove, v ktorej sídli známa turistická atrakcia. Na mieste zasahujú hasiči, privolaný bol aj zisťovateľ príčin požiarov.

Zasahujúci príslušníci odstavili objekt od energií

Ako TASR informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, pri požiari zasahuje viac ako 30 profesionálnych i dobrovoľných hasičov z Banskej Štiavnice, Žiaru nad Hronom, Banskej Bystrice, Zvolena, Pliešoviec či Štiavnických baní.

„Zasahujúci príslušníci odstavili objekt od energií. Vykonávajú hasiace práce, evakuáciu osôb z reštaurácie, ochladzujú susediace budovy a vynášajú predmety z objektu,“ dodala Križanová.

Zdroj: fb/polícia

Na miesto rozsiahleho požiaru v Banskej Štiavnici, ktorý v centre mesta vypukol v sobotu dopoludnia, budú okamžite nasadení aj príslušníci Ozbrojených síl SR. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva obrany SR.

Pomôžu aj vojaci, na miesto ide Naď

„Okrem vojenských hasičov budú nasadení aj vojaci, ktorí budú pomáhať s vynesením dokumentov z miestneho archívu a kultúrnych pamiatok z neďalekého múzea pre prípad, že sa požiar rozšíri,“ uviedol rezort obrany. Na miesto udalosti smeruje dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď a dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Plamene mali zachvátiť strechu historického objektu s rozlohou približne 400 metrov štvorcových. V dôsledku požiaru došlo podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Júlie Zeleňákovej k prepadnutiu strechy do podkrovia budovy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar, na miesto idú Heger, Naď aj vojaci

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti