eReport.sk
Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (vpravo) v Banskej Štiavnici, kde pricestoval v sobotu po vypuknutí požiaru.
Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (vpravo) v Banskej Štiavnici, kde pricestoval v sobotu po vypuknutí požiaru. Foto: fb/jaronadpublic

TO JE SKAZA! Naď: Naša milovaná Banská Štiavnica. Pomôžeme so všetkým! Reaguje aj Čaputová

Naď podal hlásenie z Banskej Štiavnice, ktorá zápasí z masívnym požiarom. Tvrdí, že v centre mesta, kde sa oheň nedarí stále dostať pod kontrolu, sú už nasadení i vojenskí hasiči a cisterny.

„Na miesto prichádza ďalších 80 vojakov na pomoc s potrebnými prácam,“ informoval o tom dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti. Banskú Štiavnicu pritom označil za „našu milovanú“ a prisľúbil, že „pomôžeme so všetkým, čo budeme vedieť!“.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Čaputová ďakuje hasičom, vojakom aj dobrovoľníkom

Požiar vypukol v historickej budove zvanej „Banka lásky“. „Je mi nesmierne ľúto, že centrum Banskej Štiavnice, jedného z najkrajších miest na Slovensku, zachvátil ničivý požiar. Veľká vďaka patrí profesionálnym a dobrovoľným hasičom, vojakom aj všetkým ochotným ľuďom, ktorí sa snažia dostať oheň pod kontrolu a pomáhajú aj s vynášaním cenných pamiatok, či historických písomností z ohrozených budov,“ uviedla na sociálnej sieti prezidentka Zuzana Čaputová.

Heger: Som v úzkom kontakte s Naďom aj Mikulcom

Dočasne poverený premiér Eduard Heger informoval, že takisto smeruje do Banskej Štiavnice. „Som v úzkom kontakte s ministrom obrany Jaro Naď a vnútra Roman Mikulec, na zvládnutie situácie nasadzujeme všetky dostupné zložky,“ spresnil Heger.

Obrázky skazy sa masívne šíria na sieťach

Na sociálnych sieťach pribúdajú fotografie a videá zachytávajúce situáciu v meste, najmä spúšť, ktorú oheň, ktorý ani v tejto chvíli ešte nebol pod kontrolou, po sebe zanechal.

Zdroj: fb/jozef baláž

Ako sme vás dnes už informovali, požiar na námestí v Banskej Štiavnici vypukol v dopoludňajších hodinách v historickej budove, v ktorej sídli známa turistická atrakcia. Postupne sa rozšíril na ďalšie budovy v centre mesta. Požiarisko je v súčasnosti rozdelené na štyri zásahové úseky. Na mieste zasahujú desiatky profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.

FOTO Oheň zasadil Banskej Štiavnici kritú ranu, hasiči robia čo môžu

GALÉRIA – Foto: tasr

„Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia,“ uviedla polícia ešte predpoludním.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TO JE SKAZA! Naď: Naša milovaná Banská Štiavnica. Pomôžeme so všetkým! Reaguje aj Čaputová

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti