eReport.sk
Zľava primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková, minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger (vpravo) v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
Zľava primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková, minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger (vpravo) v Banskej Štiavnici 18. marca 2023. Foto: tasr

Heger sľúbil Štiavničanom pomoc. A ukázal svoje fotky z mesta, ktoré bičoval oheň

Heger sľúbil Štiavničanom pomoc. Rozsiahly požiar v Banskej Štiavnici sa v popoludňajších hodinách podarilo zastabilizovať. V čase, keď premiér o stabilizácii hovoril, horelo ešte v strešnom priestore geologického múzea. „Hasiči robia kroky, aby zabránili jeho šíreniu požiaru,“ vyjadril sa dočasne poverený premiér Eduard Heger. Počas sobotňajšieho tlačového brífingu na mieste udalosti reagoval aj prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Mikulášek.

Premiér priblížil, že požiar zasiahol a poškodil sedem budov. „Mnohé strechy zhoreli, v niektorých aj celé poschodia,“ vyhlásil. Informoval, že neprišlo k žiadnej ujme na zdraví ani strate na životoch.

Šéf hasičov nechce o príčinách špekulovať

Mikulášek informoval, že požiarom zasiahnuté budovy a všetky priľahlé budovy museli odstaviť od elektriny a plynu. V súčasnosti podľa neho hasiči likvidujú lokálne ohniská. Predpokladá, že na mieste budú minimálne do nedeľných ranných hodín. „Aktuálne sa začalo expertné zisťovanie možných príčin požiaru, momentálne je predčasné o dôvodoch špekulovať,“ doplnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke jeden zo zhorených objektov v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
  2. Centrum Banskej Štiavnice počas požiaru v sobotu 18. marca 2023.
  3. Nebezpečne šíriaci sa oheň v v centre Banskej Štiavice poškodil viaceré budov.
  4. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (vpravo) v Banskej Štiavnici, kde pricestoval v sobotu po vypuknutí požiaru.

V pohotovosti bude naďalej až do odvolania aj vojenský vrtuľník s bambi vakom na hasenie požiarov, ak by ho bolo potrebné v centre mesta nasadiť. „Nateraz si to našťastie situácia nevyžiadala,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Heger sľúbil, že vláda urobí maximum

Heger sa tiež poďakoval profesionálnym hasičom, dobrovoľným hasičom, záchranárom a vojakom. Vyzdvihol tiež prácu dobrovoľníkov, ktorí pomáhali s evakuáciou dokumentov. Ocenil tiež príchod viacerých dočasne poverených ministrov na miesto požiaru.

Vo večerných hodinách svoje poďakovanie doplnil na sociálnej sieti fotografiami z centra Štiavnice, ktoré bičoval oheň. A na väčšine z nich nechýbal ani on. Zrejme aby ukázal, ako pracuje.

Zdroj: fb/premier.sr

Vláda podľa jeho slov urobí všetko preto, aby dala zničené budovy do pôvodného stavu. „Je to klenot nášho kultúrneho dedičstva, prichádza sem množstvo turistov. Chceme, aby toto mesto z tohto mohlo  naďalej prosperovať,“ povedal. Kabinet bude mať k požiaru podľa neho separátne rokovanie.

Požiar na námestí v Banskej Štiavnici vypukol v dopoludňajších hodinách v historickej budove, v ktorej sídli známa turistická atrakcia. Postupne sa rozšíril aj na ďalšie objekty v centre mesta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sľúbil Štiavničanom pomoc. A ukázal svoje fotky z mesta, ktoré bičoval oheň

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti