eReport.sk
Na snímke jeden zo zhorených objektov v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
Na snímke jeden zo zhorených objektov v Banskej Štiavnici 18. marca 2023. Foto: tasr

Centrum Banskej Štiavnice uzavreli. Hasiči ešte majú robotu, pomáhajú aj vojaci

Centrum Banskej Štiavnice uzavreli. Pre rozsiahly požiar bude pre verejnosť až do odvolania neprístupné. Návštevníkov a občanov mesta žiada samospráva o pochopenie, informovala o tom na sociálnej sieti aj na oficiálnom webe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar
  2. Centrum Banskej Štiavnice počas požiaru v sobotu 18. marca 2023.

V Banskej Štiavnici budú aj počas noci pokračovať hasiace práce a monitorovanie situácie spojenej s rozsiahlym požiarom v historickom centre mesta. Na mieste zostáva naďalej vyše stovka profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici Júlia Zeleňáková.

„Na mieste udalosti zasahuje viac ako 50 príslušníkov HaZZ s 29 kusmi techniky. Súčinných je až 50 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a 45 vojakov,“ priblížila Zeleňáková. Ako dodala, pokračovať budú hasiace práce i ochladzovanie budov, ktoré má zabrániť ďalšiemu šíreniu požiaru.

Pri rozsiahlom požiari v centre mesta sa nikto nezranil. Záchranári museli podľa Zeleňákovej ošetrovať len jedného člena Dobrovoľného hasičského zboru z Banskej Štiavnice, ktorý sa nadýchal splodín horenia.

Na požiar reagovali aj politici. Vyjadrili ľútosť a ocenili zároveň prácu hasičov, záchranárov, vojakov či dobrovoľníkov. Vyplýva to z ich vyjadrení na sociálnej sieti.

Požiar na námestí v Banskej Štiavnici vypukol v dopoludňajších hodinách v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Popoludní sa požiar podarilo zastabilizovať. Hasiči predpokladajú likvidáciu lokálnych ohnísk minimálne do nedeľných ranných hodín.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Centrum Banskej Štiavnice uzavreli. Hasiči ešte majú robotu, pomáhajú aj vojaci

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti