tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr/ap

Poľsko vyzvalo NATO: Ak Rusko nasadí jadrové zbrane, musíte použiť devastačnú silu!

Poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau v utorkovom rozhovore pre americkú stanicu NBC uviedol, že Severoatlantická aliancia by mala použiť „devastačnú“ konvenčnú silu v prípade, ak by Rusko v rámci vojenskej ofenzívy na Ukrajine nasadilo jadrové zbrane.

Poľsko vyzvalo NATO

Rau počas svojej návštevy vo Washingtone v relácii „Meet the Press NOW“ povedal, že ruský prezident Vladimir Putin sa vyhráža použitím jadrových zbraní na území Ukrajiny a nie útokom na NATO, čo podľa neho znamená, že NATO by malo zareagovať konvenčnými zbraňami, avšak táto odozva by mali byť zničujúca. „A toto je podľa mňa jasné posolstvo, ktoré Aliancia momentálne vysiela Rusku,“ poznamenal Rau.

Šéf poľskej diplomacie tiež konštatoval, že Rusko sa možno bude snažiť využiť referendá v štyroch okupovaných regiónoch Ukrajiny na „ospravedlnenie mimoriadnych prostriedkov“ na obranu anektovaných regiónov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.
  2. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  3. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  4. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  5. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  6. Ruský prezident Vladimir Putin.

Referendá o anexii ukrajinskej Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej oblasti k Rusku prebiehali od minulého piatka do utorka tohto týždňa. Proruskí predstavitelia v uvedených regiónoch v utorok večer po sčítaní hlasov uviedli, že ich obyvatelia rozhodli o pripojení k Rusku. Západné krajiny však už vopred avizovali, že Ruskom zmanipulované referendá na Ukrajine neuznajú.

Podla Raua Putin vojnu na Ukrajine prehráva

Putin podľa Raua vojnu na Ukrajine, ktorá trvá už sedem mesiacov, jednoznačne prehráva. Ako priblížil, mobilizácia „slabo vycvičených a zle vyzbrojených“ záložníkov pravdepodobne priebeh (vojny) nezmení. Zdôvodnil to aj tým, že ukrajinským silám sa predtým v niektorých oblastiach podarilo poraziť profesionálnych ruských vojakov.

Vyhlásená čiastočná mobilizácia však podľa Raua môže byť zlomovým okamihom na „ruskom domácom fronte“. Ako vysvetlil, tento krok šéfa Kremľa totiž zrejme podkope podporu invázie zo strany ruského obyvateľstva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko vyzvalo NATO: Ak Rusko nasadí jadrové zbrane, musíte použiť devastačnú silu!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku