tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin prvýkrát pripustil, že mobilizácia neprebieha hladko: Vynára sa veľa otázok, chyby treba napraviť!

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok povedal, že všetky chyby pri čiastočnej mobilizácii v Rusku musia byť napravené. Informuje o tom agentúra Reuters, ktorá citovala ruskú agentúru RIA Novosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vľavo Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa objímajú počas stretnutia v rezidencii Bočarov Ručei v čiernomorskom letovisku Soči 26. septembra 2022.
  2. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Vo Švédsku zastrelili youtubera

Putin povedal, že do armády by najprv mali byť povolávaní muži s vojenskými skúsenosťami a výcvikom v požadovaných špecializáciách. „V priebehu tejto mobilizácie sa vynára veľa otázok a všetky chyby treba napraviť a zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti opakovali… Napríklad mám na mysli otcov mnohých detí alebo ľudí trpiacich chronickými chorobami alebo tých, ktorí už prekročili branný vek,“ povedal ruský prezident. Prvýkrát tak verejne pripustil, že „čiastočná mobilizácia“, ktorú vyhlásil minulý týždeň, neprebieha hladko.

Povolávací rozkaz dostalo aj niekoľko študentov

Rusi verejne vyjadrili nespokojnosť s tým, ako bola mobilizácia vyhlásená, píše Reuters. Sťažovali sa tiež, že povolávacie rozkazy úrady posielali nespôsobilým mužom. Tisíce mužov v brannom veku sa po vyhlásení mobilizácie navyše rozhodli opustiť Rusko.

Podľa agentúry AFP povolali úrady vo Volgogradskej oblasti na juhozápade Ruska aj 63-ročného bývalého zamestnanca armády s cukrovkou. Povolávací rozkaz dostalo aj niekoľko ruských študentov. Stalo sa to napriek tomu, že ruský prezident podpísal v sobotu výnos, podľa ktorého nebudú povolávaní do armády študenti vyšších vzdelávacích inštitúcií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin prvýkrát pripustil, že mobilizácia neprebieha hladko: Vynára sa veľa otázok, chyby treba napraviť!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku