tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.
Antony Blinken. Foto: tasr/ap

Blinken: Západ nikdy neuzná referendá o pripojení ukrajinského územia k Rusku

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v utorok dôrazne vyhlásil, že Západ nikdy neuzná pripojenie ukrajinského územia k Rusku. Reagoval tak na  informácie o výsledkoch referend o pričlenení k Ruskej federácii na okupovanej časti Ukrajiny.

Blinken otvorene hovorí

Blinken označil tieto ľudové hlasovania za súčasť „diabolského plánu“ Moskvy. „My a mnohé ďalšie krajiny to už dali veľmi jasne najavo. Neuznáme – naozaj nikdy neuznáme – anektovanie ukrajinského územia Ruskom,“ povedal Blinken novinárom. Zopakoval slová prezidenta Joea Bidena, že Spojené štáty „spôsobia ďalšie rýchle a ťažké straty Rusku“ za usporiadanie referend

„Je dôležité si pripomenúť, čo sa tu deje. Rusko napadlo Ukrajinu, obsadilo jej územie a rozohráva diabolský plán na časti územia, ktoré dobylo a z ktorého vysťahovalo miestnych obyvateľov,“ uviedol. Niektorých deportovalo a ďalší „jednoducho zmizli“, upozornil šéf americkej diplomacie. „Potom autobusmi priviezli Rusov, dosadili bábkové samosprávy, zapojili ich do referenda a pre každý prípad zmanipulovali výsledok, aby potom mohli vyhlásiť, že územie patrí Rusku,“ zosumarizoval Blinken.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Europoslanci podporujúci Ukrajinu
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  3. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  4. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  5. Ruský prezident Vladimir Putin

Hlasovanie v referendách v samozvanej Doneckej ľudovej republike (DĽR) a Luhanskej ľudovej republike (LĽR) a v častiach Záporožskej a Chersonskej oblasti sa konali od piatka do utorka. Ruské a proruské úrady ich zorganizovali napriek tomu, že plne nekontrolujú žiaden z týchto ukrajinských regiónov.

Z prvých čiastočných výsledkov referend vyplýva, že pripojenie k Rusku podporila prevažná väčšina hlasujúcich, oznámili v utorok ruské médiá. Mnohé krajiny už avizovali, že výsledky pseudoreferend neuznajú – rovnako ako v prípade sporného plebiscitu o pripojení Krymského polostrova k Rusku v roku 2014.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken: Západ nikdy neuzná referendá o pripojení ukrajinského územia k Rusku

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku