eReport.sk
Protest slovenských poľnohospodárov. Zdroj: FB / Eduard Chmelár

Poľnohospodári, vy nebojujete len za seba, ale za celé Slovensko!“ Odkazuje farmárom Chmelár, ktorý im ďakuje a drží palce

Bokom v protestoch proti krokom a poľnohospodárskej politike EÚ nezostali ani slovenskí poľnohospodári a farmári. Ich protesty síce neboli také ostré a „viditeľné“ ako tie, ktoré zorganizovali ich kolegovia vo Francúzsku či iných západných krajinách, zato aj oni dali vedieť, že sú nespokojní s tým, ako sa k nim politici správajú. Ak sa im podarí vydupať si to, čo by chceli, potom sme zvíťazili aj my ostatní, konzumenti toho, čo pre nás vypestujú a vychovajú.

Čo tí naši poľnohospodári vlastne chcú?!

Na protesty slovenských poľnohospodárov a farmárov mali naši politici rozdielne názory a uhly pohľadu. Jedni stáli za nimi a podporovali ich, iní naopak, kritizovali a obviňovali súčasnú vládu, že pre nich robí iba veľmi málo. Kto mal na nich ale pozitívny náhľad je politický komentátor a historik Eduard Chmelár, ktorý sa v statuse vyjadril, prečo si slovenských poľnohospodárov váži. Je to aj preto, že svoje požiadavky formulovali tak jasne, že jednoduchšie sa to už nedá povedať.

„Oni si nepýtajú nejaké privilégiá, im ide o prežitie,“ prízvukuje Chmelár a dodáva, že kým v západoeurópskych krajinách sa farmári búria proti tomu, čo im majú zobrať, tí slovenskí protestujú, že ešte nedostali ani to, čo mali dostať už dávno.

Schopnosť dopestovať si vlastné základné potraviny je súčasťou prežitia a bezpečnosti tohto štátu.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

„Na Slovensku sa stále nájdu eurohujeri, ktorí sa nechápavo pýtajú (ako dnes na mojej kedysi obľúbenej TA3), že vraj čo tí farmári chcú, keď im Európska únia vo všetkom vyhovela!“ konštatuje politický komentátor. Korunu tomu všetkému podľa neho nasadila nová hviezda progresívcov na kandidátke do Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová.

Tá na obavy našich farmárov z dovozu lacných a nekvalitných poľnohospodárskych výrobkov z Ukrajiny, ktoré by mohli produkciu slovenských potravín existenčne ohroziť, odpovedala ozaj originálne. „Vraj síce nie je odborníčka na poľnohospodárstvo a situáciu chce najprv čaputovsky „navnímať“, ale riešenie vidí v tom, že naši poľnohospodári začnú pestovať niečo iné…,“ pripomína jej slová Chmelár.

Progresívci sú najväčšou škodnou Slovenska

„Prosím vás pekne, a čo? Začnú pestovať namiesto pšenice kaktusy a chovať namiesto prasiat krevety?“ krúti Chmelár hlavou nad prostorekosťou a neznalosťou Karvašovej. Áno, aj takíto „progresívni“ ľudia nám chcú vládnuť a tlačia sa do europarlamentu. „Progresívci nám opäť pripomenuli, prečo sú najväčšou škodnou pre slovenský život,“ nedáva si Chmelár servítku pred ústa. „Schopnosť dopestovať si vlastné základné potraviny je súčasťou prežitia a bezpečnosti tohto štátu. T

oto je presne ten dôvod, prečo naši poľnohospodári požadujú, aby ich problémy posudzovali ľudia z praxe priamo v teréne, a nie úradníci od stola odtrhnutí od reality,“ prízvukuje politický komentátor, podľa ktorého sú toto eurohujeri, ktorí nevedia rozoznať pšenicu od jačmeňa, pole videli iba z diaľnice a vyháňajú farmárov z maštalí do kancelárií s absurdnou hŕbou byrokracie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je neuveriteľné, ako komentuje výsledky volieb otec Michala Šimečku.
  2. Samozvané elity
  3. Blížime sa k svetovej vojne?
  4. Vraj všetkých šikanuje

„Ako mladý človek plný ideálov som sníval o zjednotenej Európe, o priestore slobody, rovnosti a bratstva, lásky a jednoty, vzájomnosti a tolerancie. Toto monštrum, ktoré sme stvorili, však nie je moja Európa. Vládne v nej chamtivosť a nátlak, nad spoločnými záujmami víťazí nadnárodný súkromný kapitál a namiesto rovnoprávneho rozhodovania sa obnovil útlak hegemóna nad malými národmi,“ rozhorčene konštatuje Chmelár a dodáva, že to, čo Nemecko nedosiahlo počas nacizmu vojensky, dosiahlo dnes ekonomicky a na takéto praktiky Európska únia zahynie.

Eduard Chmelár ubezpečuje našich poľnohospodárov, že stojí pevne pri nich a podporuje ich oprávnené požiadavky. A podporovať by ich mali všetci, bez rozdielu. „Vy nebojujete len za seba, bojujete za celé Slovensko. Naprávate krivdy spáchané na tomto národe. A za to vám úprimne ďakujem,“ dodal na samý záver.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľnohospodári, vy nebojujete len za seba, ale za celé Slovensko!“ Odkazuje farmárom Chmelár, ktorý im ďakuje a drží palce

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie