eReport.sk
Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík, foto:fb/b.b.

Branislav Becík: Únia ruinuje vlastných poľnohospodárov kvôli Ukrajine, takto to už ďalej nejde!

Ostrá kritika. Tú vyjadril poslanec NR SR za stranu HLAS – sociálna demokracia a nitriansky župan Branislav Becík. Ktorý plne podporuje myšlienku protestujúcich poľnohospodárov. A kritizuje ich postavenie v rámci Európskej únie. Zdôraznil, že slovenskí poľnohospodári čelia značnej byrokracii a neprimeraným požiadavkám, ktoré na nich Európska únia kladie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Všetko kvôli Ukrajine
  2. Vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Vladimír Šucha
  3. Blížime sa k svetovej vojne?

Ostrá kritika

„Je nemysliteľné, aby sa tvárili, že nám posielajú peniaze, ale zároveň vytvárali takú byrokraciu, že keby mali poľnohospodári na nich čakať, tak by už dávno skrachovali,“ vyjadril sa Becík na sociálnych sieťach.

A dodal, že „Namiesto toho, aby roľníkov podporovali, tak ich tak znechutia, že chcú aj po päťdesiatich rokoch s poľnohospodárstvom skončiť.“

Otázky na Brusel

Nitriansky župan ďalej poukazuje na situáciu, kde prácu a produkciu slovenských poľnohospodárov konkurenčne ohrozuje dovoz potravín nejasného pôvodu a povážlivej kvality z krajín mimo EÚ, čo značne komplikuje nielen trhové postavenie, ale aj životaschopnosť slovenských poľnohospodárov.

„Ja sa pýtam Bruselu, ako majú naši poľnohospodári prežiť, keď sa sem môžu dovážať lacné, nekvalitné a neraz toxické potraviny z Ukrajiny a tretích krajín, ktorým sa nedá cenovo konkurovať? Dokedy nás bude Európska únia doslova mučiť s ich nezmyselnými požiadavkami?“ pýta sa.

Branislav Becík je ako poslanec NR SR odhodlaný naďalej bojovať za záujmy slovenských poľnohospodárov, potravinárov a podporovať opatrenia, ktoré prinesú reálnu pomoc a rozvoj slovenského vidieka.

Zdroj: FB Branislav Becík, TS HLAS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Branislav Becík: Únia ruinuje vlastných poľnohospodárov kvôli Ukrajine, takto to už ďalej nejde!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie