eReport.sk
Tragédia v Prešove
Ilustračná snímka. Foto: fb/polícia

Polícia varuje občanov: Nenaleťte! Žena vďaka internetovému podvodu prišla o tisíce eur!

Polícia varuje občanov. Žena prišla minulý týždeň pre internetový podvod o 2500 eur. Inzerovala na predaj hojdacie kreslo. Osobné údaje poskytla kuriérskej spoločnosti, ktorú jej poslal záujemca.

Podvodný inzerát

„Na inzerát sa jej ozval záujemca, ktorý mal záujem o kúpu a uviedol, že keďže nie je odtiaľto, zasiela žene link na kuriérsku spoločnosť, cez ktorý si má overiť a potvrdiť platbu. Po tomto jej na účet pošle peniaze za kreslo a vraj ju bude kontaktovať aj kuriér. Na zaslaný link poškodená klikla, vyplnila všetko podľa pokynu, na čo jej z účtu odišlo prvých 1000 eur,“ priblížila.

Polícia varuje občanov:

Hovorkyňa tiež upozornila na prípad muža, ktorý prišiel v januári pre podvodnú SMS o 3700 eur. „Dostal oznamujúcu SMS s textom, že jeho účet je blokovaný a má zadať údaje do internet bankingu. Podľa pokynu poškodený zadal všetky prihlasovacie údaje, na čo mu bez jeho vedomia odišlo z účtu 3700 eur,“ ozrejmila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava atomový hríb nad Hirošimou po dopade Little Boy a bomby bomby Fat Man, ktorý sa vznášal v roku 1945 nad mestom Nagasaki v 18 km výške nad hypocentrom.
  2. Hegerov Demokrat Stančík
  3. Zelenskyj žiada nápravu!

Polícia apeluje na ľudí

Bratislavská polícia preto apeluje na ľudí, aby boli obozretní. „Nedôverujte neznámym osobám, ktoré vás telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú, požadujú vaše údaje k bankovým službám, či vás tlačia do úkonov, ktoré nie sú podľa vás v poriadku,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia varuje občanov: Nenaleťte! Žena vďaka internetovému podvodu prišla o tisíce eur!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti