tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Polícia SR: Kde ste, hrdinovia? Aktualizovali sme databázu agentov, trolov a užitočných babrákov!

Administrátor policajnej stránky „Podvody a hoaxy – Polícia SR“ uverejnil príspevok, v ktorom upozorňuje na aktivity niektorých ľudí, skupín a stránok na sociálnych sieťach. Tieto entity sú podľa stránky platené priamo z prostredia Ruskej federácie za to, aby na Slovensku šírili proruské názory. V tejto súvislosti dostane Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) novú právomoc.

„Napriek uvedeným skutočnostiam sa stále vyskytujú snahy proruských zaplatených aj dobrovoľníckych účtov manipulovať verejnú mienku v Slovenskej republike. Šíria ju buď osoby priamo financované ruskými skupinami, trolovia vystupujúci proti „systému“ vždy a všade, ale aj psychicky narušené osoby, o ktorých je dlhodobo známe, že im ich hendikep nedovoľuje vnímať realitu normálne, a preto by sme ich za to nemali, na rozdiel od prvých dvoch skupín, odsudzovať,“ uvádza stránka.

Migranti už prichádzajú na Slovensko

Samotná Polícia SR na Facebooku tvrdí, že konflikt sa Slovenska zatiaľ najvýraznejšie dotkol vo forme migrantov prechádzajúcich cez hranice. Podľa viacerých správ je situácia na slovensko-ukrajinských hraniciach zatiaľ pokojná.

„Slovenskú republiku prebiehajúci konflikt zatiaľ priamo vojensky nezasiahol. Najbližšia forma, ako sa k nám zatiaľ vojna priblížila, má podobu úteku Ukrajincov. Je to zhmotnená podoba, následok vojny pred našimi očami. Závan hrôz, ktoré väčšina z nás nezažila,“ tvrdí polícia s tým, že aktualizovali databázu tých, ktorí zľahčujú, schvaľujú či ospravedlňujú vojenskú inváziu Ruskej federácie voči Ukrajine: Aktualizovali sme databázu proruských platených agentov, trolov a užitočných babrákov.

Národný bezpečnostný úrad dostane právomoc blokovať škodlivý obsah a škodlivé aktivity na internete. Úrad o to bude môcť požiadať polícia. Okrem kybernetických útokov sa v dôvodovej správe k zákonu hovorí aj o závažných dezinformáciách. NBÚ by mal v krajných prípadoch reagovať blokovaním infikovaných domén a IP adries,“ napísal v piatok Denník E.

Ide o krajný prostriedok

Ako spravodajský web spresnil novú právomoc pre NBÚ schválila to vláda. „Úrad by mal mať právomoc do konca tohto roka,“ informoval rezort vnútra.

Denník E ďalej pripomenul, že zmeny sú súčasťou novely s mimoriadnymi opatreniami z dôvodu vojny na Ukrajine. „V rámci riešenia kybernetického bezpečnostného incidentu vydá úrad rozhodnutie o blokovaní, v ktorom určí metódu (spôsob) blokovania a blokovanie vykoná,“ vysvetľuje dôvodová správa k zákonu.

„Samozrejme, ide o krajný prostriedok, nástroj, ktorý predstavuje zásah do práv subjektov, ale zároveň predstavuje aj riešenie kybernetického bezpečnostného incidentu v prípade, keď sú iné nástroje neúčinné a protiprávne, resp. škodlivá aktivita naďalej pokračuje a ohrozuje konečného užívateľa. Zodpovednosť za prípadnú škodu znáša úrad.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD)
  2. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  3. Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022.
  4. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  5. Zľava moderátor amerického kanálu Fox Business a vojnový veterán Douglas Macgregor.
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia SR: Kde ste, hrdinovia? Aktualizovali sme databázu agentov, trolov a užitočných babrákov!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku