tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišovej drsný odkaz: EÚ by mala prijať najtvrdšie sankcie voči Rusku!

Slovensko včera odsúdilo vojenský útok Ruska na Ukrajinu. Považuje to za porušenie medzinárodného práva. Dnes, keď je jasné, že pribúdajú obete, volá vicepremiérka Veronika Remišová po prísnom potrestaní Ruska.

„137 nevinných obetí za jeden deň zbytočnej a odpornej agresie,“ napísala na sociálnej sieti ministerka pre investície. „Len 24 hodín po agresii Ruska hlásia Ukrajinci prvé obete, medzi nimi sú vojaci, ale aj civilisti či deti. EÚ by mala prijať najtvrdšie možné sankcie voči Rusku. Budú bolieť každého, ale Rusko spôsobuje už teraz obrovské škody, nielen hospodárske, ale hlavne škody na nevinných životoch,“ tvrdí Remišová.

– Foto: fb/remisova.veronika

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal medzinárodne spoločenstvo, aby odstrihlo Rusko od globálneho medzibankového platobného systému SWIFT. Podľa neoficiálnych informácií však tento krok nemá všeobecnú podporu, pretože by mohol mať negatívny dosah aj na krajiny EÚ. Nemenované diplomatické zdroje medzičasom pre agentúru DPA uviedli, že členské štáty EÚ sa už zhodli na hlavných bodoch nového sankčného balíka voči Rusku, ktorý bude zameraný na jeho sektory energetiky, financií aj dopravy.

Čítajte viac:

  1. Emmanuel Macron
  2. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovej drsný odkaz: EÚ by mala prijať najtvrdšie sankcie voči Rusku!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku