tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vrak zostreleného lietadla v Kyjeve počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine Foto: tasr

V Kyjeve znejú sirény, v blízkosti vládnej štvrti počuť výstrely

Agentúra Associated Press v piatok hlásila streľbu v blízkosti vládnej štvrti v Kyjeve. Podľa ukrajinského ministerstva obrany už prvé ruské vojenské jednotky vstúpili do hlavného mesta.

„Vo štvrti Obolonskyj na severe Kyjeva sa nachádzajú ruskí diverzanti,“ oznámilo ministerstvo prostredníctvom Facebooku. Silový rezort vyzval miestnych obyvateľov, aby si pripravili Molotovove koktaily (zápalné fľaše) a nahlasovali pohyb ruskej vojenskej techniky.

Televízia Sky News, ktorá má štáby v Kyjeve, zverejnila zábery, na ktorých je vidieť stúpať nad mestom dym. Agentúra AFP hlási, že ruské jednotky sa približujú ku Kyjevu z východnej a severovýchodnej strany.

Všetci civilisti do boja

Ukrajinská armáda vyzvala v piatok na sociálnej sieti Twitter všetkých civilistov, aby sa bez ohľadu na svoj vek pripojili k bojom proti prenikajúcim ruským jednotkám. Výzva sa pravdepodobne vzťahuje dokonca aj na neplnoletých civilistov, informovala britská spravodajská stanica BBC.

„Ukrajina dnes potrebuje všetko. Všetky procedúry potrebné k pripojeniu sú zjednodušené. Prineste len svoj pas a identifikačné číslo. Nie sú žiadne vekové obmedzenia,“ uvádza sa v príspevku na Twitteri, pripisovanom veliteľovi Jurijovi Haluškinovi. Ako ďalej uvádza, keby mali ľudia problémy s registráciou, postačí, keď sa odvolajú na tento oficiálny tvít, cituje BBC.

Moskva pokračovala v piatok v invázii na Ukrajinu už druhý deň. Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v skorých ranných hodinách oznámil, že spúšťa rozsiahlu vojenskú operáciu na Ukrajine. Ruské jednotky zaútočili na viacerých miestach na ukrajinskom území. Podľa ukrajinského ministerstva obrany už prvé ruské vojenské jednotky vstúpili aj do hlavného mesta Kyjev.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Kyjeve znejú sirény, v blízkosti vládnej štvrti počuť výstrely

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku