tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Čaputová pred odletom na samit NATO: Putina nič nezastaví, chceme sa brániť!

V Európe i vo svete čelíme podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej novej bezpečnostnej situácii, na ktorú je potrebné reagovať jasným signálom obrany a ochrany občanov i suverénnych krajín pred prípadnou agresiou. Hlava štátu to vyhlásila pred odletom na mimoriadny samit lídrov Severoatlantickej aliancie.

Čaputová zároveň uviedla, že nové sankcie proti Rusku nie sú dostatočné a je potrebné pokračovať v dialógu, aby vojenské útoky prestali, a pokiaľ je to možné, aby sa pri rokovacom stole dosiahol mier.

FOTO Prezidentka počas vyjadrenia na bratislavskom letisku pred odletom na samit NATO

GALÉRIA – Foto: tasr

„Za posledné hodiny vidíme, že situácia na Ukrajine sa zhoršuje. Dochádza k útokom na civilistov. Objektom vojenských útokov sa stal aj Kyjev. V médiách čítame o zásahoch proti deťom, na nemocnice a iné civilné objekty. Vyplýva z toho, že ruský prezident Vladimir Putin je nekompromisný, nič ho nezastaví,“ skonštatovala prezidentka.

Ako podotkla, dochádza k bezprecedentnému útoku, aký sme v novodobých dejinách v Európe po druhej svetovej vojne nezažili. Na mimoriadnom samite lídrov NATO sa preto podľa jej slov budú zaoberať novou bezpečnostnou situáciou. „Situácia je novou pre všetkých, Putin útočí a my sa chceme efektívne brániť,“ uviedla.

VIDEO Prezidentka: Čelíme novej bezpečnostnej situácii, musíme na to reagovať

Prezidentka bude v piatok prostredníctvom online rokovania zastupovať Slovensko na mimoriadnom samite lídrov Severoatlantickej aliancie. K online rokovaniu sa prezidentka pripojí z Varšavy spolu s ďalšími lídrami štátov východného krídla NATO, tzv. Bukureštskej deviatky (B9). Jej členmi sú okrem Slovenska aj Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia opúšťajú Ukrajinu v pohraničnej maďarskej obci Lónya v piatok 25. februára 2022.
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022.
  4. čaputová heger

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová pred odletom na samit NATO: Putina nič nezastaví, chceme sa brániť!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku