eReport.sk
Migranti z Afganistanu. Foto: fb/policia

Polícia: Odštartoval pilotný projekt na zlepšenie postavenia migrantov

Zlepšenie právneho postavenia a prístupu k právnej pomoci migrantom, ktorí sú v súlade so zákonom o pobyte cudzincov zaistení a umiestnení v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov na území Slovenskej republiky, je cieľom nového pilotného projektu.

Partnerskú dohodu podpísali koncom roka 2020 Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) a občianske združenie Slovenská humanitná rada (SHR). Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

K uzavretiu zmluvy prispel okrem spomínaných organizácií aj Úrad hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP) PPZ. Úrad vníma realizáciu aktivít v oblasti poskytovania právnych služieb migrantom zadržiavaným v detenčných zariadeniach veľmi pozitívne. “Považuje to za signál dobrej spolupráce s uvedenými organizáciami. O to viac, že ide o organizácie, ktoré poskytujú ochranu migrantom, monitorujú a analyzujú situáciu v dodržiavaní ľudských práv týchto osôb,” skonštatovala hovorkyňa. Dohodu zatiaľ uzavreli na skúšobné obdobie, platí počas tohto kalendárneho roka.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport