eReport.sk
Protest pre Prezidentským palácom. Foto: ereport

GENERÁLNY ŠTRAJK pred úradom Čaputovej? Ľudia sa už mobilizujú na sociálnych sieťach!

Generálny štrajk pred bratislavským Prezidentským palácom, ktorý avizuje pozvánka rýchlo sa šíriaca sociálnymi sieťami, sa má uskutočniť už tento štvrtok 29. júla so začiatkom o 7.00 h ráno. Štrajk “na celom území Slovenskej republiky” malo verejne ohlásiť OZ Dôstojnosť Slovenska v nedeľu (25.7.), ešte počas protestov občanov, ktorí sa v závere minulého týždňa zhromaždili pred budovou parlamentu v Bratislave.

Podľa informácií, ktoré kolujú už od včera facebookom, avizovaná demonštrácia má byť rýdzo občianskou záležitosťou. “Generálny štrajk so štrajkovým výborom bude bez bez politických strán, bez politikov, bez politického pozadia,” dočítali sme sa sociálnej sieti.

Táto pozvánka, ktorá avizuje štrajk pre Prezidentským palácom, aktuálne koluje na internete. – Foto: facebook

Mnohí ľudia pozvánku zdieľajú a burcujú ostatných na účasť. “Generálny štrajk…….. nenastúpiť do práce, všetci 29.7. o 7.00 pred Prezidentský palác. Generálny štrajk nie je hra o fazuľky. Ak neprídete, časom o všetko prídete, nie len o prácu, domovy, ale aj o životy,” uvádza sa v jednom z komentárov. Ďalší odporca opatrení vlády naznačuje, že politici nie sú vítaní: “Ľudia všetci – 150 ks darmožráčov v NRSR sediacich sú jedna banda!”

“Musíte prísť a všetci… prezidentka bude tieto dni podpisovať zákon o covid pasoch. Musíme to zastaviť. Ide o nás všetkých….,” nabáda na účasť občianka, ktorá rovnako šíri informáciu o pripravovanom štrajku pred úradom hlavy štátu Zuzany Čaputovej.

Pozvánka sa šíri predovšetkým prostredníctvom facebookových skupín, ktoré odmietajú opatrenia vlády v súvislosti s pandémiou covidu a patria aj medzi odporcov očkovania či pendlerov.

Aj takýto vizuál pozvánky sa objavil sa sociálnej sieti, konkrétne vo facebookovej skupine “Pendleri v ohrození SK”. – Foto: facebook

Stovky Slovákov protestovali minulý týždeň pred budovou NR SR proti tzv. očkovaciemu zákonu, ktorý koaliční poslanci napokon po kritike hnutia Sme rodina schválili v miernejšej podobe, ako plánovali a tak by nemal znamenať príliš radikálne nevýhody pre nezaočkovaných.

Opozícia však napriek tomu tvrdí, že schválený zákon, ktorý ešte musí podpísať prezidentka, nie je v poriadku a strana Smer-SD (aj s podporou Hlas-SD) sa obrátila s podaním sa na Ústavný súd SR.

Protest pred parlamentom, ktorý sa začal v piatok a pokračoval až do nedele, bol najmä zo začiatku plný vášní a emócií, zasiahnuť museli aj ťažkoodenci, proti demonštrantom polícia použila dokonca slzný plyn. Politici v súvislosti s týmto zhromaždením občanov aktuálne kritizujú policajného prezidenta Petra Kovaříka, ktorý už nariadil kontrolu. Jej výsledky majú ukázať, či muži zákona situáciu pred národnou radou zvládli alebo zlyhali.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport