eReport.sk
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: tasr

Podľa Ďuriš Nicholsonovej, hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov: Mnohí nás vyzývajú, aby sme sa vzdali

Členovia strany Jablko sa nevzdajú kandidatúry v predčasných parlamentných voľbách. Na kandidátke Demokratov zostávajú a vyzývajú SaS a Progresívne Slovensko na spoločný postup. Podľa zakladateľky Jablka Lucie Ďuriš Nicholsonovej je to jediná možnosť, ako po voľbách zostaviť demokratickú vládu. Informovala o tom na utorkovej tlačovej konferencii.

,,Mnohí nás vyzývajú, aby sme sa vzdali účasti na voľbách, aby neprepadli hlasy našich voličov. Pre Jablko ako stranu, ktorá vznikla len nedávno, by bolo najvýhodnejšie to urobiť a postaviť si na tom vlastné PR,“ skonštatovala Nicholsonová. S tým, že tak neurobia, pretože momentálne je dôležitá budúcnosť Slovenska, nie Jablka.

Podľa prieskumov

Je názoru, že demokratická vláda nevznikne bez účasti Demokratov, ktorí si podľa nej zaslúžia druhú šancu. ,,Demokrati majú podľa prieskumov veľký potenciál, ktorý ešte ani zďaleka nebol naplnený. Sme presvedčení, že napokon prejdú cez päť percent a že hlasy voličov neprepadnú,“ dodala. Verí tiež, že nerozhodní voliči napokon dajú šancu aj ,,slušným a kauzami nepoškvrneným“ politikom zo SaS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novodobý Mesiáš
  2. Wlachovský sa v Ríme zúčastnil na štátnom pohrebe exprezidenta Napolitana
  3. Smer východ alebo západ?

Hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov

Kritizuje, že demokratické strany v súčasnosti nie sú schopné spoločne sa ,,postaviť zlu“, kvôli čomu hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov a vláda Smeru-SD. ,,Existuje jediný scenár proreformnej a demokratickej vlády bez zlodejov a korupčníkov a zákerných egomaniakov z Trnavy, a to je vláda zložená z PS, Demokratov a zo Sasky,“ poznamenala Ďuriš Nicholsonová. Vyzvala preto lídrov týchto strán na spoločný postup. ,,Aby urobili spoločnú tlačovú konferenciu, na ktorej ukončia zbytočné útočenie jeden na druhého a aby vyslali signál, že voliť ich znamená voliť demokratickú vládu, ktorá môže vzniknúť po septembri,“ povedala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Ďuriš Nicholsonovej, hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov: Mnohí nás vyzývajú, aby sme sa vzdali

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php