tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Zdroj: tasr

Pocta pre Naďa? Minister obrany si prevzal Českú a slovenskú transatlantickú cenu

Slovenskému ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi v piatok počas Dní NATO v Ostrave oficiálne udelili Českú a slovenskú transatlantickú cenu. TASR o tom v sobotu informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Minister pri tejto príležitosti vyzdvihol, že odborná bezpečnostná a zahraničnopolitická komunita pozitívne vníma prácu slovenského rezortu obrany pri budovaní obranno-bezpečnostných vzťahov medzi Slovenskom a Českom i v záujme pevného ukotvenia členstva SR v NATO a EÚ.

Špeciálne ocenenie

 „Som naozaj poctený a mimoriadne si to vážim. V neposlednom rade som vďačný za ocenenie nášho úsilia pri podpore Ukrajiny. Spolu s kolegami v rezorte budeme robiť naďalej všetko preto, aby bolo Slovensko v bezpečí a aby sme našim priateľom pomohli z celých síl. A to presne tak, ako nám oni pomohli v našom národnom povstaní proti nacizmu,“ uviedol Naď.

Foto: fb/jaroslavnad

Pridal sa k svetovým politikom

Doplnil, že toto ocenenie dostali za desaťročie jeho udeľovania viaceré osobnosti svetovej politiky, ako napríklad Madeleine Albrightová, Anders Fogh Rasmussen, Carl Bildt, Karel Schwarzenberg či Eduard Kukan.

Related Posts

  1. Jaroslav Naď (OĽaNO)
  2. Eduard Heger
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Český minister financií Zbyněk Stanjura
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák

Česká a slovenská transatlantická cena je iniciatíva s cieľom odmeňovať osobnosti, ktoré významne prispeli k slobode a demokracii v strednej Európe, posilneniu transatlantických vzťahov a začleneniu stredoeurópskych krajín do euroatlantických štruktúr. Ocenenie udeľujú dvakrát ročne, a to na bratislavskej konferencii Globsec a na Dňoch NATO v Ostrave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pocta pre Naďa? Minister obrany si prevzal Českú a slovenskú transatlantickú cenu

Odoberať
Upozorniť na
41 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku