eReport.sk
Počet obetí ničivého zemetrasenia na hranici Turecka so Sýriou neustále rastie.
Počet obetí ničivého zemetrasenia na hranici Turecka so Sýriou neustále rastie. Foto: TASR/AP

Počet obetí zemetrasenia už dosiahol 15-tisíc

Počet obetí pondelkového silného zemetrasenia v okolí turecko-sýrskych hraníc presiahol v noci na štvrtok už 15.000. Záchranári pritom stále pátrajú po ľuďoch uviaznutých pod troskami, informuje TASR na základe správy agentúry AFP. 

Podľa úradov a záchranárskych zložiek prišlo o život v Turecku 12.391 ľudí a v Sýrii 2992 osôb. Celkový počet obetí na životoch sa tak vyšplhal na 15.383.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kombosnímka zachytáva záchranu novonarodeného dievčatka v Sýrii.
  2. Stav núdze
  3. Konať sa bude v Bruseli
  4. Pápež František
  5. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať

Vládnu obavy, že počet obetí ešte stúpne, pričom predstavitelia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) odhadujú, že mŕtvych môže byť až do 20.000. Záchranári spod trosiek budov stále vyťahujú ľudí, záchrannú akciu však na mnohých miestach komplikuje nepriaznivé chladné počasie. 

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, za ktorým postupne nasledovalo približne 200 dotrasov, zasiahlo oblasť okolo turecko-sýrskych hraníc v noci na pondelok. Podľa tureckej štátnej agentúry pre zvládanie katastrof a núdzových situácií (AFAD) bolo v Turecku pri zemetrasení zničených vyše 5700 budov. Viaceré krajiny a medzinárodné organizácie vrátane EÚ a NATO Turecku a Sýrii už ponúkli pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počet obetí zemetrasenia už dosiahol 15-tisíc

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti