eReport.sk
FOTO TASR/AP

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii bolo najsmrtiacejšie na svete za viac ako desať rokov

Najsmrtiacejšie na svete. Na vyše 9500 stúpol v stredu dopoludnia počet mŕtvych po pondelkovom mohutnom zemetrasení v Turecku a Sýrii. Ide o najsmrtiacejšie zemetrasenie na svete za posledných vyše desať rokov. Informácie priniesli tlačové agentúry AFP a AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Stav núdze
  2. Počet obetí ničivého zemetrasenia na hranici Turecka so Sýriou neustále rastie.
  3. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať

Oficiálne je teraz počet usmrtených obetí katastrofy v Turecku 6957 a v Sýrii 2547; celkovo prišlo o život 9504 ľudí. Tento údaj sa však môže zdvojnásobiť, ak sa naplnia najhoršie obavy expertov.

Ničivejšie ako v Nepále

Počet obetí na životoch po zemetrasení v Turecku a Sýrii prekonal zemetrasenie v Nepále v roku 2015, ktoré si vyžiadalo 8800 mŕtvych. Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 nastalo v oblasti okolo turecko-sýrskych hraníc v pondelok nadránom, keď ľudia ešte spali. Potom nasledovalo okolo poludnia ďalšie, o niečo slabšie, a aj desiatky dotrasov.

Celé armády záchranárov

Celé armády záchranárov pracujú dva dni a dve noci v mrazoch, stále hľadajú v ruinách ľudí, ktorí mohli prežiť. Zemetrasenia a dotrasy zničili tisíce domov vo viacerých mestách na oboch stranách turecko-sýrskych štátnych hraníc.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii bolo najsmrtiacejšie na svete za viac ako desať rokov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti