eReport.sk
Kombosnímka zachytáva záchranu novonarodeného dievčatka v Sýrii.
Kombosnímka zachytáva záchranu novonarodeného dievčatka v Sýrii. Zdroj: twitter/nypost

Boží zázrak! Spod trosiek domu v Sýrii vyslobodili novorodenca. Spojeného s mŕtvou matkou

Boží zázrak! Pod troskami po zemetrasení prežilo dievčatko, ktoré prišlo na svet iba nedávno. S matkou bolo totiž ešte spojené pupočníkom. Malá Sýrčanka však prišla nielen o oboch rodičov, ale aj o štyroch súrodencov a svoju tetu.

Predbežná bilancia počtu obetí mohutného zemetrasenia, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu,  prekročila hranicu 6200. Agentúra AFP spresnila, že podľa aktualizovaných dát v Turecku prišlo o život 4544 ľudí. Zo Sýrie hlásia 1712 obetí. Celkový počet obetí v oboch krajinách sa tak zvýšil na najmenej 6256.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Stav núdze
  3. Počet obetí ničivého zemetrasenia na hranici Turecka so Sýriou neustále rastie.
  4. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať

Záchranári v oboch krajinách stále pátrajú po preživších, dodala AFP, podľa ktorej musia zápasiť aj s chladom, lejakom či snehom.

Zomreli matka, otec aj súrodenci dievčatka

Zlé počasie v Anatólii ešte väčšmi ohrozuje aj životy samotných preživších, ktorí sa uchýlili pod stany alebo zostali pod holým nebom, len pri improvizovaných ohniskách. Agentúra AFP v utorok informovala, že spod trosiek domu v obci na severe Sýrie sa podarilo vyslobodiť živé novorodeniatko, ktoré bolo ešte spojené s matkou pupočnou šnúrou.

Matka pri pondelkovom zemetrasení zahynula, uviedol jeden z príbuzných podľa AFP. Zomrel aj otec dieťatka, jeho štyria starší súrodenci i teta. Video zo záchrannej akcie novorodeného dievčatka sa stalo na sociálnych sieťach virálnym.

Bábätko bolo silno podchladené

Dieťa previezli do nemocnice v meste Afrín, kde ho lekári umiestnili do inkubátora a napojili na vnútrožilovú výživu. Podľa lekárov je jeho stav momentálne stabilizovaný, aj keď po prevoze bol zlý: dievčatko malo na tele niekoľko modrín a tržných rán. Doviezli ju aj silno podchladenú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Boží zázrak! Spod trosiek domu v Sýrii vyslobodili novorodenca. Spojeného s mŕtvou matkou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti