eReport.sk
Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.
Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši. Foro: tasr

Pellegrini zrejme mnohých šokoval: Smer nie je pre nás prirodzený partner!

Aj napriek tomu, že stranu Hlas-SD predseda strany Smer-SD Robert Fico pravidelne vyzýva na spoluprácu, ktorá by mala prirodzene vyplývať zo spoločnej histórie jednotlivých predstaviteľov a z podobného ideologického smerovania, predseda Hlasu Peter Pellegrini Smer za prirodzeného partnera nepovažuje a nebráni sa spolupráci s vládnymi stranami.

Mimoparlamentná strana Hlas-SD je pripravená pri komunálnych voľbách vytvárať koalície s akoukoľvek stranou, výnimkou je len ĽSNS. Pellegrini však pre TASR riekol, že Smer-SD nie je pre nich prirodzený partner a ide o jedného z potenciálnych partnerov. Podporiť chce opätovnú kandidatúru Jaroslava Bašku, ktorý je predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja za Smer-SD. Vo funkcii sa podľa Pellegriniho osvedčil a nemá konkurenciu.

Otvorení spolupráci s vládnymi stranami

„Hlas-SD nepôjde do komunálnych volieb v jedinej kombinácii s konkrétnou politickou stranou. Naše krajské organizácie dostali pokyn z centrály, že môžu vytvárať rôznorodé koalície naprieč celým politickým spektrom okrem ĽSNS, aby podporili kandidátov, ktorých zvážia, že sú dobrí a vhodní, alebo aby sa pokúsili zohnať podporu pre nášho kandidáta,“ povedal Pellegrini s tým, že sú otvorení spolupráci aj s koaličnými stranami.

Podporuje pestré koalície v regiónoch. Hlas-SD nemá podľa neho problém podporiť primátorov či šéfov samosprávnych krajov, ktorí sa vo funkciách osvedčili, hoci sú z iného politického spektra.

Komplikovaná Bratislava

Pellegrini zároveň potvrdil, že súčasný poslanec parlamentu Richard Raši pôsobiaci v Hlase-SD nebude kandidovať za šéfa Košického samosprávneho kraja.

Bratislava je podľa neho veľmi komplikovaná a jeho strana bude „veľmi zvažovať, ako sa k tomu postaví“. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba i primátor Bratislavy Matúš Vallo majú podľa Pellegriniho silnú pozíciu. „Veľmi by som predbiehal, ak by som povedal, ako sa zachová Hlas-SD,“ uzavrel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
  2. Uprostred predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
  3. Tomáš Taraba

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini zrejme mnohých šokoval: Smer nie je pre nás prirodzený partner!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre