eReport.sk
Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
Peter Pellegrini počas plamenného prejavu v štúdiu TA3. Foto: ta3.com

Pellegrini hovorí o dvoch najväčších zlyhaniach vlády: Bolo to fatálne!

 Vláda v tomto roku zlyhala pri druhej i tretej vlne pandémie. Sklamaním bol aj postoj koalície k umožneniu referenda, ktoré žiadali občania. Pre TASR to uviedol líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a expremiér Peter Pellegrini. Pozitívne vníma príspevok 100 eur pre deti, ako aj spustenie zálohovania.

Pellegrini hovorí o dvoch najväčších zlyhaniach vlády. “Prvým je výkon, ktorý predstavili v druhej a, žiaľ, aj tretej vlne. Bolo to fatálne zlyhanie vlády a Slovensko bolo vďaka tomu určitý čas najhoršie na svete,” ozrejmil.

Vláda podľa Pellegriniho naťahuje čas

Vládu kritizuje aj za to, že neurobila nič, aby umožnila ľuďom vyjadriť svoj názor v referende o predčasných parlamentných voľbách “tak, ako sa to v demokratickej krajine patrí”. Vláda podľa Pellegriniho naťahuje čas a vysiela signály, že nemieni s tým nič robiť ani do budúcna. Je to podľa neho odkaz ľuďom, že vo voľbách ich potrebujú, a potom ich moc končí.

Expremiér “vypichol” aj pozitíva

“Ak by som niečo ocenil, tak možno to, že vláda našla aspoň 100 eur pre deti – septembrový jednorazový rodinný prídavok. Aj keď si myslím, že je to málo,” skonštatoval. Oceňuje tiež zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. “To sú z hľadiska životného prostredia pozitívne veci,” dodal líder Hlasu-SD.  

Opozičné strany spolu s odborármi iniciovali petíciu za referendum o predčasných voľbách. Podporilo ju viac ako 585.000 ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová sa v prípade petície obrátila na Ústavný súd SR, ktorý v júli rozhodol, že navrhovaná referendová otázka o skrátení volebného obdobia NR SR je protiústavná. Čaputová reagovala, že by vyhlásila referendum o predčasných voľbách, ak by parlament rozhodol o zmene Ústavy SR a následne prijal uznesenie, ktorým by požiadal o jeho konanie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini hovorí o dvoch najväčších zlyhaniach vlády: Bolo to fatálne!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti