eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Naštvaná Remišová. Záujem o očkovanie v lockdowne klesol!

Vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová už dlhšie hovorí o tom, že ľudia očkovaní proti covidu by mali mať oproti neočkovaným výhody. Opakuje to stále dookola, že sa bude snažiť vyboxovať lepšie podmienky pre očkovaných. Je však otázne, či bude mať v koalícii potrebný výtlak.

Zdá sa však, že Remišovej hrá do karát aj súčasný vývoj situácie, s ktorým sa podelila na sociálnej sieti. „Pri lockdowne pre všetkých záujem o očkovanie klesol. Presadzujeme, aby sa od budúceho týždňa pri prehodnocovaní opatrení uvoľnili opatrenia pre ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Opatrenia musia k očkovaniu motivovať, nie ľudí od očkovania odrádzať,“ myslí si vicepremiérka.

– Foto: fb/remisova.veronika

Postupne pribúdajú dáta o tom, ako po zavedení obmedzení pre všetkých ľudí na Slovensku bez rozdielu medzi tými, ktorí sú chránení očkovaním a tými, ktorí nie sú, výrazne klesol záujem o očkovanie. Podobný efekt vidíme aj v Rakúsku – záujem o očkovanie sa zvýšil, keď ľudia chránení očkovaním mali pri obmedzeniach výhody a naopak poklesol pri lockdowne pre všetkých. Nie je to dobrá správa, pretože opakujúce sa lockdowny ľudí nechránia. Riešia iba akútnu situáciu v nemocniciach, ale ochorenia aj obete iba odsúvajú na neskôr,“ upozornila ministerka pre digitalizáciu.

Čítajte viac:

Remišová verí, že zaočkovanie čo najväčšej časti obyvateľstva by malo byť riešením pandémie. „Tak ako očkovanie porazilo mnohé infekčné choroby v minulosti, pomôže aj pri zápase so súčasnou pandémiou,“ vyslovila presvedčenie.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naštvaná Remišová. Záujem o očkovanie v lockdowne klesol!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti