eReport.sk
Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Zdroj: fb/pellegrini.peter

Pellegrini: Dočkajú sa dôchodcovia svojich peňazí aj pred Vianocami, alebo sa im vláda otočí chrbtom?

Blížia sa síce len komunálne a župné voľby, politické strany sa však napriek tomu už aktivizujú a navrhujú rozličné formy pomoci zdražovaním a s tým prichádzajúcou biedou sužovaným Slovákom.

V navrhovaní pomoci tým najzraniteľnejším sú v popredí najmä opozičné strany. Jednou z nich je aj Hlas-SD, ktorému by dalo v súčasnosti hlas najviac Slovákov. Strana expremiéra Petra Pellegriniho vláde navrhuje, že ak má takzvaný 13. dôchodok  pomôcť seniorom, tak tí ho musia dostať aj pred Vianocami, informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Dôchodcovia sú jednou z najviac ohrozených skupín

Ak má byť predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku skutočnou pomocou seniorom, musia, podľa Hlas-u tú istú dávku dostať aj pred Vianocami ako takzvaný 14. dôchodok. „Dnes schválené predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku nedáva seniorom ani cent navyše. Vyzývam preto vládnu koalíciu, aby podporila návrh Hlas-u na takzvaný 14. dôchodok, ktorý by tak ako ostatných 15 rokov dostali seniori pred Vianocami,“ vyhlásil líder strany Peter Pellegrini.

Schválené predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku nedáva seniorom ani cent navyše. Vyzývam preto vládnu koalíciu, aby podporila návrh Hlas-u na takzvaný 14. dôchodok.

Hlas-SD tiež pripomína, že dôchodcovia sú jednou z najviac ohrozených skupín drastickým zdražovaním, pričom od štátu sa zatiaľ nedočkali absolútne nijakej pomoci. „Všetky návrhy Hlas-u v tejto oblasti zmietla vládna koalícia zo stola. Odmietla mimoriadnu valorizáciu dôchodkov, aj vyplatenie jednorazového príspevku seniorom. Ekonomickí experti aj pani prezidentka opakovane vyzývajú vládu, aby týchto vyše milióna slovenských občanov neignorovali. Preto pevne verím, že vládna koalícia sa opäť neotočí k dôchodcom chrbtom a že sa dočkajú svojich peňazí aj pred Vianocami,“ dodal predseda lasu-SD Peter Pellegrini.

Related Posts

  1. Peter Pellewgrini počas tlačovky strany Hlas-SD.
  2. Zuzana Čaputová.
  3. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  4. Na archívnej snímke Petra Vargová - Čakovská zo Spoločnosti ochrany spotrebiteľov.
  5. predajňa rôzny tovar predvianočná nákupná horúčka obchodný reťazec nákupný košík nákup mäsový regál
  6. Igor Matovič (OĽANO) počas tlačovky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Dočkajú sa dôchodcovia svojich peňazí aj pred Vianocami, alebo sa im vláda otočí chrbtom?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti