eReport.sk
Veronika Remišová Zdroj: tasr

Remišovej sa nepáči výsledok hlasovania: Niektorí poslanci rozhodli, že Fico je bezdôvodne chránená osoba

Niektorí poslanci Národnej rady (NR) SR svojím postojom pri hlasovaní o vydaní Roberta Fica (Smer-SD) rozhodli, že je bezdôvodne špeciálne chránenou osobou. Vyhlásila to v stanovisku šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová.

Tvrdí, že Fica sa rozhodli podržať ľudia, ktorí sľubovali občanom a voličom, že sú proti korupcii a proti mafiánskemu štátu. „Všetci tí, ktorí volili poslancov vládnej koalície, sú ľudia, ktorí nesúhlasili s tým, čo robil Robert Fico s našou krajinou. Niektorí poslanci sa im dnes vysmiali do tváre a rozhodli, že na Slovensku nad občanmi sedí Robert Fico ako bezdôvodne špeciálne chránená osoba,“ skonštatovala šéfka Za ľudí.

Foto: fb/veronikaremisova

Očakáva, že ľudia týmto politikom vystavia vysvedčenie. „Spôsobené škody však už nikdy nenapravia,“ doplnila s tým, že stredajšie hlasovanie pre mnohých znamená hlboké sklamanie z toho, že mafia má v tejto krajine stále obrovskú moc. Ak vládna koalícia sľúbila ľuďom, že sa vyrovná s korupciou a zločinom, je podľa nej otázkou, ako chcú títo poslanci ďalej v koalícii pracovať.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini.
  2. Richard Sulík (SaS)
  3. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Anna Belousovová.
  4. Na kombosnímke zľava Michal Truban a Igor Matovič.
  5. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  6. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  7. Eduard Heger a Roman Mikulec.

Poslanci v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť prokuratúry o vzatie Fica do väzby. Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74. Za vzatie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS, ako aj väčšina poslancov OĽANO s výnimkou Romany Tabák, ktorá nehlasovala, a Kataríny Hatrákovej, ktorá sa zdržala. Pri hlasovaní sa zdržali aj poslanci hnutia Sme rodina.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovej sa nepáči výsledok hlasovania: Niektorí poslanci rozhodli, že Fico je bezdôvodne chránená osoba

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti