eReport.sk
Kolíková kritizuje Karasa
Exministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: tasr

Kolíková to povedala jasne: SaS nepodporí rozpočet! Hrozí zadĺženie, z ktorého sa nikdy nevymaníme

Opozičná SaS nepodporí v parlamente súčasný návrh budúcoročného štátneho rozpočtu. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 v politike to povedala poslankyňa Národnej rady (NR) SR Mária Kolíková (SaS). Návrh rozpočtu nepodporia ani nezaradení poslanci parlamentu pôsobiaci v Hlase-SD, zopakoval v relácii šéf strany Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nám sa Matovič vyhrážať nebude
  2. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
  3. Bude sa zodpovedať?
  4. Patova situácia

Návrh štátneho rozpočtu považuje Kolíková za nezodpovedný. „Nechceme, aby sme išli do zadlženia štátu, z ktorého sa nikdy nevymaníme,“ zdôraznila. Kritizuje, že súčasťou návrhu nie sú výdavkové limity, ku ktorým sa Slovensko zaviazalo v pláne obnovy. Tiež veľký balík finančných prostriedkov vo všeobecnej pokladničnej správe. „Za takýto zákon nemôžeme zahlasovať,“ povedala v relácii.

Pellegrini očakáva dohodu na predčasných voľbách

Aj podľa Pellegriniho je návrh budúcoročného rozpočtu zostavený nezodpovedne. „Ak vláda nevie vládnuť, nech príde za opozíciou, nech sa dohodneme na termíne predčasných volieb a garantujeme vám, že nájdeme riešenie na všetko,“ podotkol predseda Hlasu-SD s tým, že ide o rozpočet, ktorý narába s dvakrát vyššou sumou ako za jeho vlády.

Saskári majú pri Mikulcovi voľnú ruku

Kolíková v relácii nekonkretizovala, či podporí v parlamente návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Potvrdila, že členovia poslaneckého klubu SaS majú pri hlasovaní takzvanú zelenú kartu. Odmietla prípadnú spoluprácu liberálov so Smerom-SD a fašistickými stranami. Naznačila, že SaS nevylučuje prípadnú povolebnú spoluprácu s Hlasom-SD.

Reč bola aj o Kažimírovi

Diskutujúci sa venovali aj opätovnému obvineniu guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra z prečinu podplácania. „Vyzývam ho, nech zostane na svojej stoličke,“ povedal šéf Hlasu-SD. Podľa Kolíkovej je rozhodnutie v rukách guvernéra, keďže bremeno obvinenia sa dotýka celej inštitúcie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková to povedala jasne: SaS nepodporí rozpočet! Hrozí zadĺženie, z ktorého sa nikdy nevymaníme

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti