eReport.sk
Generál sa nezaprie?
Petr Pavel na ministerstve obrany SR v Bratislave v apríli 2016 ako šéf Vojenského výboru NATO. Foto: tasr

Pavel uistil Zelenského o podpore Ukrajiny zo strany Českej republiky


Pavel uistil Zelenského. Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v telefonáte uistil o pretrvávajúcej podpore Ukrajiny zo strany ČR.

Pavel sa ukrajinskému prezidentovi takisto poďakoval za gratuláciu k volebnému víťazstvu i za pozvanie na návštevu Ukrajiny. „Počas nášho dnešného telefonátu som ho (Zelenského) uistil, že sa Ukrajina môže i naďalej spoľahnúť na podporu Českej republiky.

Zelenskyj pozval Pavla na Ukrajinu

Zelenskyj v telefonáte Pavlovi zagratuloval, pozval ho na návštevu Ukrajiny a poďakoval sa novozvolenému prezidentovi i obyvateľom ČR za neochvejnú podporu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dánske ministerstvo obrany vo štvrtok oznámilo, že sa s Holandskom dohodlo na kúpe 14 tankov Leopard 2, ktoré obe krajiny darujú Ukrajine.
  2. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  3. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty
  4. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  5. Toto nie je biznis!
  6. Fínske noviny Helsingin Sanomat v stredu uviedli, že obchádzajú ruské mediálne obmedzenia o vojne na Ukrajine a správy o nej ukrývajú v online hre Counter-Strike populárnej medzi ruskými hráčmi.
  7. Ukrajinská protiofenzíva
  8. Na Ukrajine prebiehajú boje

Nový český prezident

Armádny generál vo výslužbe Petr Pavel porazil v druhom kole (27. – 28. januára) českých prezidentských volieb svojho súpera Andreja Babiša so ziskom 58,32 percenta hlasov. K urnám prišlo 70,25 percenta voličov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pavel uistil Zelenského o podpore Ukrajiny zo strany Českej republiky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: