eReport.sk
Foto: s_bukley / Shutterstock

Paul McCartney: Ja som rozpad The Beatles nevyvolal

Britský hudobník Paul McCartney označil za vinníka rozpadu legendárnej kapely The Beatles svojho niekdajšieho kolegu Johna Lennona. Pri natáčaní rozhovoru pre pripravovanú reláciu stanice BBC Radio 4 vyvrátil špekulácie o tom, že za rozpad kapely mohol on sám. Podľa McCartneyho Lennon jedného dňa prišiel a prehlásil, že v kapele končí.

O obsahu programu This Cultural life, ktorý sa bude vysielať 23. októbra, píše portál The Guardian.

„Ja som ten rozpad kapely nevyvoval. Bol to náš Johnny,“ prehlásil McCartney. The Beatles podľa neho v tom čase robili veľmi dobrú hudbu a jemu bolo ľúto, že sa rozišli. „Bola to moja kapela, moja práca, môj život. Chcel som v tom pokračovať,“ dodal.

John Lennon podľa McCartneyho v tej dobe začínal svoj vzťah s Yoko Ono. Chceli mať na seba čas a Lennon mal tendencie robiť si veci po svojom. Možno aj preto sa chcel odpútať od kapely, myslí si McCartney.

Mnohí fanúšikovia boli dlhé roky presvedčení, že za rozpad skupiny môže Paul, pretože v roku 1970 na otázku novinára odpovedal ako prvý, že The Beatles neexistujú. V skutočnosti bol ale podľa Paula koniec skupiny jasnou a dohodnutou vecou už niekoľko mesiacov, ale vtedajší manažér kapely Allen Klein všetkých štyroch členov skupiny požiadal, aby o tom mlčali, než sa uzavrie niekoľko dôležitých obchodných zmlúv. McCartney dnes hovorí, že bol prosto len prvý, kto už nevydržal mlčať.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Paul McCartney: Ja som rozpad The Beatles nevyvolal

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport